Laymer: Bavariya mag‘lubiyatini kichik tafovutlar hal qildi
Myunxenning “Bavariya” jamoasi yarim himoyachisi Konrad Laymer klub jahon chempionati chorak finalida “PSJ”ga (0:2) yutqazgan o‘yindan keyin fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, o‘yin ikki kuchli jamoa o‘rtasida kechdi va bunday bahslarni kichik tafovutlar hal qiladi. Muhim vaziyatlarda omad bizdan yuz o‘girdi, shuning uchun mag‘lub bo‘ldik.
Shunga qaramay, jamoamiz kurashdi va men o‘yinning oxirigacha hisobni tenglashtira olishimizga ishonardim. Bu so‘zlar FIFAning rasmiy sayti tomonidan keltirilgan.
Shuningdek, “Bavariya” o‘yinning so‘nggi daqiqalarini ko‘pchilikda o‘tkazganini ta’kidlash lozim. 82-daqiqada Pacho maydonni tark etgan bo‘lsa, 92-daqiqada Ernandes ham raqibga qarshi qoidabuzarlik uchun maydondan haydaldi.
Keyingi bosqichda “PSJ”ning raqibi Dortmundning “Borussiya” yoki Madridning “Real” jamoasi bo‘ladi. Bu o‘yinlar katta qiziqish bilan kuzatilmoqda va jamoalar o‘z imkoniyatlarini ko‘rsatishga harakat qiladi.

Лаймер: Поражение Баварии решилось мелкими деталями
Полузащитник мюнхенской "Баварии" Конрад Лаймер высказался после поражения от "ПСЖ" (0:2) в четвертьфинале клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, игра проходила между двумя сильными командами, и такие матчи решают мелкие детали. В важных моментах удача отвернулась от нас, поэтому мы проиграли.
Тем не менее, наша команда боролась, и я верил, что мы сможем сравнять счет до конца игры. Эти слова приведены на официальном сайте ФИФА.
Также стоит отметить, что "Бавария" провела последние минуты игры в меньшинстве. На 82-й минуте Пачо покинул поле, а на 92-й минуте Эрнандес также был удален за нарушение против соперника.
В следующем раунде соперником "ПСЖ" станет дортмундская "Боруссия" или мадридский "Реал". Эти игры будут с большим интересом наблюдаться, и команды постараются продемонстрировать свои возможности.