Musiala jarohati sababli Myuller bilan shartnoma yo‘q
Bavariya jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Jamal Musiala Jahon klub chempionati doirasida PSGga qarshi o‘yinda jiddiy jarohat oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
22 yoshli futbolchi darvozabon Janluigi Donnarumma bilan to‘qnashuv natijasida kichik boldir suyagini singdirdi. Mutaxassislarning taxminiga ko‘ra, Musiala to‘rtdan besh oygacha maydonga tusha olmasligi mumkin.
Nemis matbuoti darhol Musialaning o‘rnini to‘ldirish uchun Bavariya ehtimol qisqa muddatli yangi shartnoma asosida jamoa afsonasi Tomas Myuller bilan kelishuvga erishishi mumkinligini aytdi. Biroq, klub bu gaplarni rad etdi.
Bavariyaning sport bo‘limi rahbari Maks Eberl Sport1 ga bergan intervyusida: “Bu haqda gap bo‘lmadi. Biz bunday narsalarni o‘ylamayapmiz”, deb ma’lum qildi.
Shanba kuni PSGga qarshi o‘tkazilgan o‘yin Tomas Myuller uchun Bavariyadagi oxirgi o‘yin bo‘ldi. 35 yoshli hujumchi jamoani erkin agent sifatida tark etmoqda.
Musialaning jarohati jamoa uchun katta zarba bo‘ldi, ammo klub katta jamoaviy ruh va strategiya bilan oldinga intilmoqda. Musialaning tezda sog‘ayib qaytishi va jamoaga yordam berishi futbol ixlosmandlari kutayotgan eng asosiy voqea hisoblanadi.

Мусиала травма из-за отсутствия контракта с Мюллером
Нападающий полузащитник команды Бавария Jamal Musiala получил серьезную травму в матче против PSG в рамках чемпионата мира клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
22-летний футболист сломал малую берцовую кость в столкновении с вратарем Джанлуиджи Доннаруммой. По прогнозам специалистов, Musiala может не выйти на поле от четырех до пяти месяцев.
Немецкие СМИ сразу же сообщили, что Бавария может достичь соглашения с легендой команды Томасом Мюллером на основе краткосрочного нового контракта, чтобы заполнить место Musiala. Однако клуб опроверг эти слухи.
Руководитель спортивного отдела Баварии Макс Эберл в интервью Sport1 заявил: "Об этом не шла речь. Мы не думаем о таких вещах".
Матч против PSG в субботу стал последним для Томаса Мюллера в Баварии. 35-летний нападающий покидает команду в качестве свободного агента.
Травма Musiala стала большим ударом для команды, однако клуб стремится вперед с высоким командным духом и стратегией. Быстрое выздоровление Musiala и его помощь команде является самым ожидаемым событием для футбольных фанатов.