Pari NN yangi futbolchilar bilan jamoani kuchaytiradi
Nijegorodlik "Pari NN" klubi bosh murabbiyi Aleksey Shpilevskiy jamoani kuchaytirish zarurligini tan oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoada sifatni oshirish uchun yangi o‘yinchilarga ehtiyoj borligini ta’kidladi. Hamma yaxshi natija ko‘rishni istaydi.
Yangi futbolchilar jamoaga qo‘shiladi, hozirda muzokaralar olib borilmoqda va bozor tahlil qilinmoqda. Murabbiy muxlislardan biroz sabr-toqatli bo‘lishlarini so‘radi.
Belorus mutaxassisi 16 iyun kuni jamoada ish boshlagan. U o‘z lavozimida vatandoshi Viktor Gancharenkoni almashtirdi.
O‘tgan mavsumda Nijegorod jamoasi 13-o‘rinni egallagan va playoff o‘yinlarida mag‘lub bo‘lgani sababli Rossiya Premer ligasidan tushib ketishi kerak edi. Biroq "Ximki" klubining moliyaviy qiyinchilikka uchrashi natijasida "Pari NN" musobaqada qolishga muvaffaq bo‘ldi.
Natijada jamoa keyingi mavsumda ham yuqori liga doirasida o‘z o‘rnini saqlab qoldi. Hozirgi vaqtda klub bosh murabbiyi yangi kelayotgan futbolchilar bilan jamoani yanada kuchaytirishni maqsad qilgan.
Jamoa tarkibini yaxshilash orqali musobaqalarda yuqori natijalarga erishish niyatida. Shu bois, sharoitlar va o‘yinchilar bozorini diqqat bilan kuzatishda davom etmoqda.

Пари НН усиливает команду новыми футболистами
Главный тренер нижегородского клуба "Парi НН" Алексей Шпилевский признал необходимость усиления команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что для повышения качества в команде необходимы новые игроки. Все хотят видеть хорошие результаты.
Новые футболисты присоединятся к команде, в настоящее время ведутся переговоры и анализируется рынок. Тренер попросил болельщиков проявить немного терпения.
Белорусский специалист начал работу в команде 16 июня. Он сменил на своей должности соотечественника Виктора Ганчаренко.
В прошлом сезоне нижегородская команда заняла 13-е место и должна была выбыть из Российской Премьер-лиги из-за поражения в плей-офф. Однако благодаря финансовым трудностям клуба "Химки" "Парi НН" удалось остаться в соревновании.
В результате команда сохранила свое место в высшей лиге и на следующий сезон. В настоящее время главный тренер клуба ставит целью дальнейшее усиление команды новыми приходящими футболистами.
Команда намерена добиться высоких результатов в соревнованиях, улучшая состав. Поэтому продолжается внимательное наблюдение за условиями и рынком игроков.