Mbappe Xabi Alonso qo‘l ostida ilk golini urdi
Madridning «Real» jamoasi hujumchisi Kilian Mbappe Jahon klub chempionati chorak finalida Dortmundning «Borussiya» jamoasiga qarshi o‘yinda gol urdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mbappe bu o‘yinda boshlang‘ich tarkibda emas, zaxiradan 67-daqiqada maydonga tushdi. O‘shanda hisob 2:0 «Real» foydasiga edi.
O‘yinning qo‘shimcha vaqtida «Borussiya» bir gol urishga muvaffaq bo‘ldi, lekin Mbappe darhol jamoasining ikki gol farq bilan oldinga chiqishini ta’minladi. Bu Mbappenning hozirgi murabbiy Xabi Alonso qo‘l ostida urgan birinchi goli bo‘ldi, shuningdek, bu joriy Jahon klub chempionati musobaqasidagi birinchi goli sifatida qayd etildi.
Kilian Mbappening «Real» safida barcha turnirlarda o‘ynagan 58 o‘yinda jami 44 ta gol urganligi ma’lum. Yakuniy daqiqalarda «Borussiya» yana gol urdi, biroq «Real» 3:2 hisobida g‘alabani qo‘lga kiritdi.
Bu natija jamoaning Jahon klub chempionatidagi kuchli o‘yinini ko‘rsatmoqda va Mbappening jamoa uchun muhim o‘yinchi ekanligini tasdiqlaydi.

Мбаппе забил свой первый гол под руководством Хаби Алонсо
Нападающий мадридского «Реала» Килиан Мбаппе забил гол в матче четвертьфинала клубного чемпионата мира против дортмундской «Боруссии». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мбаппе не выходил в стартовом составе в этом матче, он вышел на поле с скамейки запасных на 67-й минуте, когда счет был 2:0 в пользу «Реала».
В дополнительное время «Боруссия» смогла забить один гол, но Мбаппе сразу же обеспечил своей команде преимущество в два гола. Это был первый гол Мбаппе под руководством нынешнего тренера Хаби Алонсо, а также он был зафиксирован как первый гол в текущем турнире клубного чемпионата мира.
Известно, что Килиан Мбаппе забил 44 гола в 58 матчах за «Реал» во всех турнирах. В заключительные минуты «Боруссия» снова забила, но «Реал» одержал победу со счетом 3:2.
Этот результат демонстрирует сильную игру команды на клубном чемпионате мира и подтверждает, что Мбаппе является важным игроком для своей команды.