Brandt: Realga qarshi birinchi bo‘lim sust o‘tdi
Dortmundning “Borussiya” jamoasi yarim himoyachisi Yulian Brandt Klub chempionlari jahon chempionatining chorak finalida Madridning “Real” jamoasiga qarshi o‘ynagan o‘yinda 2:3 hisobida mag‘lub bo‘lishlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘zlarida, o‘yin oxirlarida vaziyat juda qiziqarli va tarang bo‘lganini, jamoa g‘alabaga juda yaqin bo‘lganini ta’kidladi. Biroq, birinchi bo‘limda o‘yinni sust va sekin o‘tkazganliklari va ko‘p hollarda ortda qolishganini tan oldi.
Brandt jamoa xarakterini ko‘rsatib, albatta boshqacha natijani xohlaganini aytdi. Balki aynan hujumga keskin kirishish va imkoniyatlar yaratishda yetishmovchilik bo‘lgan, deya o‘z fikrini bildirib o‘tdi.
Yarim finalda Madrid jamoasi Parisning “PSJ” klubi bilan to‘qnash keladi. Boshqa yarim final uchrashuvida esa “Chelsi” va “Fluminense” jamoalari maydonga tushadi.
Ushbu o‘yinlar juda qiziqarli va murosasiz kechishi kutilmoqda. Jamoalar o‘z kuchlarini namoyish qilish uchun bor imkoniyatlarini safga soladi.
Fanlar esa maydondagi har bir vaziyatni diqqat bilan kuzatib boradi. Ushbu musobaqa jahon futboli rivojida muhim ahamiyatga ega va har bir o‘yinda yuqori darajadagi raqobat kuzatilmoqda.
Shuning uchun ham guruhlar va muxlislar oldida katta umidlar bor. Yulian Brandtning so‘zlari jamoaning kuchli tomonlarini va rivojlanishi kerak bo‘lgan jihatlarni ochib beradi.

Брандт: Первый тайм против Реала прошел вяло
Полузащитник дортмундской "Боруссии" Юлиан Брандт высказался о поражении своей команды со счетом 2:3 в матче четвертьфинала чемпионата мира клубов против мадридского "Реала". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в концовке игры ситуация была очень интересной и напряженной, команда была очень близка к победе. Однако он признал, что в первом тайме игра прошла вяло и медленно, и они часто отставали.
Брандт, демонстрируя характер команды, сказал, что, конечно, хотел другого результата. Возможно, именно нехватка агрессивного подхода в атаке и создания возможностей сказалась, добавил он.
В полуфинале мадридская команда встретится с парижским "ПСЖ". В другом полуфинале сыграют "Челси" и "Флуминенсе".
Эти матчи ожидаются очень интересными и бескомпромиссными. Команды приложат все усилия, чтобы продемонстрировать свои силы.
Фанаты будут внимательно следить за каждой ситуацией на поле. Этот турнир имеет важное значение для развития мирового футбола, и в каждом матче наблюдается высокая степень конкуренции.
Поэтому у групп и болельщиков большие надежды. Слова Юлиана Брандта раскрывают сильные стороны команды и аспекты, которые необходимо развивать.