Borussiya o‘yinidan so‘ng jismonan zaiflashdi, mag‘lub bo‘ldi
Okko sharhlovchisi Artyom Borisov Klub jahon chempionati chorak final o‘yini haqidagi taassurotlarini bo‘lishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Madridning "Real" va Dortmundning "Borussiya" jamoalari o‘rtasidagi kuch sinashuvini tahlil qildi. Eslatib o‘tish joiz, Xabi Alonso boshchiligidagi "Real" jamoasi raqibini 3:2 hisobida mag‘lub etib, yarim finalga yo‘l oldi.
Borisovning fikricha, "Borussiya" odatdagidek o‘yin kunida emas edi. U Kovachni ayblashni ma’qul ko‘rmadi, chunki jamoa jismoniy jihatdan zaiflashib ketgan va yaxshi bir ziyofat singari ular uchun o‘yin allaqachon tugagan edi.
Borisovning so‘zlariga ko‘ra, bu ziyofat a’lo darajada o‘tgan va hatto oxirida musiqiy asboblar ham buzilgan. Shuningdek, jurnalist ta’kidlashicha, Xabi Alonso "Real"da o‘z g‘oyalarini bevosita ilgari surishdan qo‘rqmaydi va bu unga ijobiy natija keltiradi.
Yarim finalda "Real" Parijning "PSJ" jamoasi bilan bahs yuritadi. Ikkinchi juftlikni Londonning "Chelsi" va Braziliyaning "Fluminense" jamoalari tashkil etadi.
Ushbu o‘yindan ko‘plab muxlislar katta qiziqish bilan kutmoqda, chunki har ikki juftlik kuchli va raqobatbardosh hisoblanadi. Natijalar kelajakdagi futbol musobaqalari uchun muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

После игры с Боруссией команда физически ослабла и потерпела поражение
Комментатор Окко Артем Борисов поделился впечатлениями о четвертьфинальном матче клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он проанализировал противостояние между мадридским "Реалом" и дортмундской "Боруссией". Напомним, что команда под руководством Хаби Алонсо одержала победу над соперником со счетом 3:2 и вышла в полуфинал.
По мнению Борисова, "Боруссия" не была в своей обычной форме в день игры. Он не стал обвинять Ковача, так как команда физически ослабла, и для них игра уже давно закончилась, как хорошая вечеринка.
Согласно словам Борисова, эта вечеринка прошла на высшем уровне, и даже в конце музыкальные инструменты были сломаны. Также журналист подчеркивает, что Хаби Алонсо не боится напрямую продвигать свои идеи в "Реале", и это приносит ему положительные результаты.
В полуфинале "Реал" будет сражаться с парижским "ПСЖ". Вторую пару составляют лондонский "Челси" и бразильский "Флуминенсе".
Многие болельщики с большим интересом ждут этого матча, так как обе пары считаются сильными и конкурентоспособными. Результаты будут иметь важное значение для будущих футбольных турниров.