Kononov: Torpedo himoyasi yaxshi o‘ynadi, hujumda imkon bor
Moskva «Torpedo» jamoasi bosh murabbiyi Oleg Kononov jamoasining poytaxt «Lokomotiv»ga qarshi o‘tkazgan do‘stona o‘yini haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 0:0 hisobida yakunlanganini eslatib o‘tish joiz. Kononovning aytishicha, umuman olganda, o‘yinchilar taktika bo‘yicha berilgan topshiriqlarni yaxshi bajarganlar va ayniqsa himoyada o‘zlarini yaxshi ko‘rsatishgan.
Hujumda esa doimo ko‘proq natija ko‘rishni istashadi, lekin jamoaning yaxshi imkoniyatlari bo‘lgan va ularni amalga oshirish ham mumkin edi. Murabbiy jamoaning o‘yinini munosib deb baholadi.
U, shuningdek, mavsum davomida raqiblarning o‘yin uslubiga qaramasdan, asosan «Torpedo» jamoasining harakatlariga e’tibor qaratishini ta’kidladi. Bu qaror jamoaning o‘ziga xosligini saqlab qolish va o‘sishga intilish uchun muhim ekani qayd etildi.
Umuman olganda, do‘stona o‘yin jamoa uchun foydali bo‘lib, murabbiy keyingi o‘yinlarda yanada yaxshiroq natijalar kutmoqda.

Кононов: Торпедо защита сыграла хорошо, в атаке есть возможность
Главный тренер московской команды «Торпедо» Олег Кононов поделился своими мыслями о товарищеском матче своей команды против столичного «Локомотива». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Стоит отметить, что встреча завершилась со счетом 0:0. По словам Кононова, в целом игроки хорошо справились с поставленными тактическими задачами и особенно хорошо проявили себя в защите.
В атаке же всегда хотят видеть больше результата, но у команды были хорошие возможности, и их можно было реализовать. Тренер оценил игру команды как достойную.
Он также подчеркнул, что в течение сезона, независимо от стиля игры соперников, основное внимание будет уделено действиям команды «Торпедо». Это решение было отмечено как важное для сохранения индивидуальности команды и стремления к росту.
В целом, товарищеский матч оказался полезным для команды, и тренер ожидает лучших результатов в следующих играх.