Shpilevskiy: Pari NN qisqa tayyorgarlik bilan yangi mavsumga tayyorlanmoqda
“Pari NN” jamoasining bosh murabbiyi Aleksey Shpilevskiy yangi RPL mavsumiga tayyorgarlik jarayoni haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U futbolchilar mashg‘ulotlardagi ishi bilan qoniqish bildirib, jamoaning tayyorgarlik jarayonini baholadi. Mutaxassisning ta’kidlashicha, qisqa oraliq davrda jamoani qanday tayyorlash muhim masala edi.
U o‘yinchilarga mavsum davomida ishlar davom etishini aytganini ta’kidladi. Albatta, tayyorgarlik uchun ko‘proq vaqt bo‘lishini istardi, ammo mavjud imkoniyatdan foydalanish kerakligini aytdi.
Shpilevskiy shuningdek, o‘yinchilar bilan tanishib chiqqani va ular uning talablarini asta-sekin yaxshiroq tushuna boshlagani haqida so‘zlab berdi. Yangi mavsumning birinchi turida “Pari NN” o‘z maydonida mamlakat chempioni bo‘lgan “Krasnodar” jamoasini qabul qiladi.
Lekin uchrashuv qayerda o‘tkazilishi hozircha aniq emas, chunki Nizhniy Novgorodning uy arenasi band. Murabbiy jamoaning oldida turgan vazifalar og‘ir ekanini tushunadi va har bir o‘yin uchun jiddiy tayyorgarlik ko‘rilishini ta’kidladi.
Shuningdek, futbolchilarning har kuni o‘z imkoniyatlarini oshirishga intilayotganini aytdi. Jamoa rahbariyatining ham qo‘llab-quvvatlashi tufayli mavsumda yaxshi natijalar ko‘rsatishga umid bor.

Шпилевский: Пари НН готовится к новому сезону с короткой подготовкой
Главный тренер команды "Пари НН" Алексей Шпилевский рассказал о процессе подготовки к новому сезону РПЛ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он выразил удовлетворение работой футболистов на тренировках и оценил процесс подготовки команды. По словам специалиста, важным вопросом было, как подготовить команду за короткий промежуток времени.
Он отметил, что говорил игрокам, что работа будет продолжаться в течение сезона. Конечно, он хотел бы, чтобы времени на подготовку было больше, но сказал, что нужно использовать имеющиеся возможности.
Шпилевский также рассказал, что ознакомился с игроками и они постепенно начинают лучше понимать его требования. В первом туре нового сезона "Пари НН" примет на своем поле ставшего чемпионом страны "Краснодар".
Однако место проведения встречи пока не определено, так как домашняя арена Нижнего Новгорода занята. Тренер понимает, что задачи, стоящие перед командой, тяжелые, и подчеркнул, что к каждой игре будет серьезная подготовка.
Он также сказал, что футболисты каждый день стремятся повысить свои возможности. Благодаря поддержке руководства команды есть надежда на хорошие результаты в сезоне.