Madridning "Real" jamoasi Jahon klublar chempionatining chorak finalida Dortmundning "Borussiya" jamoasiga qarshi o‘ynab, bir mavsumda o‘tkazilgan o‘yinlar soni bo‘yicha Ispaniya klublari orasida yangi rekord o‘rnatdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda "Real" jamoasi mavsumda 67-o‘yinni o‘tkazdi. Oldingi rekord 2002 yildan beri 66 o‘yindan iborat edi.
Bundan tashqari, ushbu rekord 9 iyul kuni "Real" yarim finalda "PSJ" jamoasiga qarshi o‘ynaganda yangilanishi kutilmoqda. Agar Madrid jamoasi finalga chiqsa, yana bir o‘yin o‘tkazib, rekordni yanada yaxshilash imkoniga ega bo‘ladi.
Uchrashuv 3:2 hisobida ispan jamoasi foydasiga yakunlandi. To‘rtta golning uchtasi qo‘shimcha vaqtda kiritildi.
Shu paytda Madrid jamoasi a’zosi maydondan haydaldi. Boshqa chorak final o‘yinida "PSJ" Myunxenning "Bavariya" jamoasini 2:0 hisobida mag‘lub etdi.

Реал обновил рекорд испанских клубов в сезоне
Команда "Реал" из Мадрида, сыграв в четвертьфинале чемпионата мира клубов против команды "Боруссия" из Дортмунда, установила новый рекорд среди испанских клубов по количеству проведенных матчей за один сезон. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом матче команда "Реал" провела 67-й матч в сезоне. Предыдущий рекорд составлял 66 матчей с 2002 года.
Кроме того, ожидается, что этот рекорд будет обновлен 9 июля, когда "Реал" сыграет в полуфинале против команды "ПСЖ". Если мадридская команда выйдет в финал, у нее будет возможность провести еще один матч и улучшить рекорд.
Встреча завершилась со счетом 3:2 в пользу испанской команды. Три из четырех голов были забиты в дополнительное время.
В это время игрок мадридской команды был удален с поля. В другом четвертьфинальном матче "ПСЖ" одержал победу над командой "Бавария" из Мюнхена со счетом 2:0.