Argentina Rossiya bilan do‘stona o‘yinga hali kelishmadi
Rossiya va Argentina milliy jamoalari o‘rtasida do‘stona o‘yin o‘tkazish bo‘yicha yakuniy kelishuv hozircha mavjud emas. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Argentina futbol assotsiatsiyasi vakillaridan biri ma’lum qildi. Hozirda argentinaliklar noyabr oyida kim bilan o‘ynashni tanlash jarayonidalar.
Rossiya jamoasining raqiblari sifatida Yaponiya va Janubiy Koreya jamoalari ko‘rib chiqilmoqda. Avvalroq, Rossiya va Argentina noyabr oyida Moskvaning Luzhniki stadionida o‘yin o‘tkazishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi.
Keyinchalik OAVda rossiyaliklarning Urugvay va Chili jamoalari bilan o‘yin o‘tkazishi ehtimoli haqida ma’lumotlar paydo bo‘ldi. Hozirgi vaqtda rasmiy kelishuvlar yo‘qligi sababli barcha variantlar hali ochiq qolmoqda.
Futbol muxlislari uchun bu mavzu qiziqarli bo‘lib, rasmiy bayonotlar kuzatib borilmoqda. Jamoalar o‘rtasida do‘stona o‘yin tashkil etilishi uchun barcha tomonlar kelishuvga erishishi muhimdir.

Аргентина пока не договорилась о дружеском матче с Россией
Между национальными командами России и Аргентины пока нет окончательного соглашения о проведении товарищеского матча. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил один из представителей футбольной ассоциации Аргентины. В настоящее время аргентинцы находятся в процессе выбора соперника на ноябрь.
В качестве соперников российской команды рассматриваются команды Японии и Южной Кореи. Ранее появлялись сообщения о том, что Россия и Аргентина могут провести матч в ноябре на стадионе «Лужники» в Москве.
Позже в СМИ появилась информация о возможности проведения матча россиян с командами Уругвая и Чили. В настоящее время все варианты остаются открытыми из-за отсутствия официальных соглашений.
Для футбольных болельщиков эта тема интересна, и за официальными заявлениями ведется наблюдение. Важно, чтобы все стороны достигли соглашения для организации товарищеского матча между командами.