Messi yetti daqiqada gol va uzatma berdi
Inter Mayami jamoasining hujumchisi Lionel Messi MLS chempionatidagi Monrealga qarshi o‘yinda ikki samarali harakat bilan ajralib chiqdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avval Messi Taddeo Allendega golga uzatma berdi, so‘ng yetti daqiqa o‘tib jarima maydonchasi tashqarisidan to‘pni darvozaga joyladi. Hozirda o‘yinning ikkinchi yarmi davom etmoqda va Inter Mayami hisobda 3:1 hisobida oldinda bormoqda.
Joriy mavsumda Messi barcha turnirlarda jami 17 ta o‘yin o‘tkazib, 11 ta gol urdi va 5 ta golga uzatma berdi. Shuningdek, uning to‘rt goli va bitta uzatmasi AQShda o‘tkazilgan Klublar jahon chempionati o‘yinlariga to‘g‘ri keladi.
Messi jamoasiga muhim hissa qo‘shib, o‘zining yuqori darajadagi o‘yin ko‘rsatkichlari bilan ajralib turmoqda.

Месси забил гол и отдал передачу за семь минут
Нападающий команды Интер Майами Лионель Месси выделился двумя результативными действиями в матче MLS против Монреаля. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сначала Месси сделал передачу на гол Таддео Аллендe, а затем через семь минут забил мяч в ворота снаружи штрафной площади. В настоящее время идет второй тайм, и Интер Майами ведет со счетом 3:1.
В текущем сезоне Месси провел 17 матчей во всех турнирах, забил 11 голов и сделал 5 передач. Также четыре его гола и одна передача приходятся на матчи клубного чемпионата мира, проведенные в США.