Kurtua Donnarummani Musiale jarohati uchun ayblamadi
Madridning “Real” jamoasi darvozaboni Tibo Kurtua “PSJ” jamoasi darvozaboni Janluiji Donnarummani Myunxenning “Bavariya” jamoasi yarim himoyachisi Jamal Musialega qasddan jarohat yetkazishda ayblamaslikni so‘radi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu voqea Klub jahon chempionati chorak finalining birinchi bo‘limi oxirida sodir bo‘ldi. Italiyalik futbolchi to‘pni olishga harakat qilib, nemis futbolchisi bilan to‘qnashdi va u og‘ir oyoq jarohati oldi.
Kurtua fikricha, Donnarummani Musialaning jarohati uchun ayblash ortiqcha bo‘ladi, chunki darvozabonlar doimo to‘pga intiladi. Shuningdek, u darvozabonlar maydon o‘yinchilari bilan kurashda ko‘pincha jarohat olishini ta’kidladi.
Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, Musialada kichik suyak sinishi bor. O‘yin “PSJ” jamoasi foydasiga 2:0 hisobida yakunlandi.

Куртуа не обвинил Доннарумму в травме Мусиаеле
Вратарь мадридского "Реала" Тибо Куртуа призвал не обвинять вратаря "ПСЖ" Джанлуиджи Доннарумму в умышленном причинении травмы полузащитнику мюнхенской "Баварии" Jamal Musiale. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот инцидент произошел в конце первого тайма четвертьфинала клубного чемпионата мира. Итальянский футболист столкнулся с немецким игроком, пытаясь завладеть мячом, и получил серьезную травму ноги.
По мнению Куртуа, обвинять Доннарумму в травме Musiale было бы излишним, так как вратари всегда стремятся к мячу. Он также отметил, что вратари часто получают травмы в борьбе с полевыми игроками.
По предварительной информации, у Musiale есть небольшое перелом кости. Игра завершилась со счетом 2:0 в пользу "ПСЖ".