Messi MLS o‘yinda ikkinchi golini urdi
Lionel Messi MLS chempionatining Montreal jamoasiga qarshi o‘yinda o‘zining ikkinchi golini urdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Birinchi bo‘limda argentinalik futbolchi jarima maydonchasi tashqarisidan aniq zarba bilan raqib darvozasini ishg‘ol qildi va Tadeo Allendega golli uzatma berdi. O‘yinning 67-daqiqasida Messi yakka tartibdagi hujumni amalga oshirib, bir nechta raqib futbolchilarni aldab o‘tdi, jarima maydonchasiga kirib, darvozabonni mag‘lub etdi.
Bu golga Luis Suarez assistentlik qildi. Montreal jamoasi hozirgacha faqat bitta gol bilan javob berdi.
O‘yinning yakuniga bir necha daqiqa qolganda umumiy hisob 4:1 Inter Mayami foydasiga bo‘ldi. Shu vaqt ichida Aleksey Miranchukning jamoasi Atlanta DC Unitedga qarshi o‘yin o‘tkazmoqda va hozircha hisob ochilmagan.

Месси забил второй гол в MLS игре
Лионель Месси забил свой второй гол в матче против команды Монреаль в чемпионате MLS. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первом тайме аргентинский футболист точно пробил по воротам соперника из-за пределов штрафной площади и сделал голевую передачу Тадео Алленде. На 67-й минуте Месси провел индивидуальный прорыв, обыграв нескольких соперников, вошел в штрафную и переиграл вратаря.
Этому голу ассистировал Луис Суарес. Команда Монреаль до сих пор ответила только одним голом.
За несколько минут до окончания матча общий счет составил 4:1 в пользу Интер Майами. В это время команда Алексея Миранчука проводит матч против Атланты DC United, и счет пока не открыт.