Alonso: Hyuysenning diskvalifikatsiyasi og‘ir zarba berdi
Madridning "Real" jamoasining bosh murabbiyi Xabi Alonso Dortmundning "Borussiya" jamoasi bilan bo‘lib o‘tgan o‘yinda markaziy himoyachi Din Hyuysenning maydon tashqarisiga chiqarilishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Real" jamoasi o‘yinni 3:2 hisobida g‘alaba bilan yakunlab, Jahon klublar chempionatining yarim finaliga yo‘l oldi. Biroq o‘yinning oxiri biroz tarang kechdi.
Hisob 3:1 bo‘lgan paytda Ispaniya markaziy himoyachisi o‘z jarima maydonida qoidabuzarlik qilgani uchun qizil kartochka oldi. Natijada Seru Giraschi penalti zarbasini aniq amalga oshirdi.
"Borussiya" jamoasi hisobni tenglashtira olmadi, ammo Hyuysen jarima tufayli "PSJ"ga qarshi yarim final o‘yinida ishtirok eta olmaydi. Alonso Din Hyuysen jamoa uchun juda muhim o‘yinchi ekanligini ta’kidladi.
U faqat hujum boshlanishida emas, balki boshqa vazifalarda ham katta ahamiyatga ega. Bosh murabbiy hozircha yarim final o‘yini haqida o‘ylamayotganini, o‘zini tiklab olish uchun vaqt kerakligini aytdi.
Samolyotga chiqqach, "PSJ"ga qarshi o‘yinda qanday harakat qilish haqida o‘ylashini ma’lum qildi. "Real" va "PSJ" o‘rtasidagi uchrashuv 9 iyul, chorshanba kuni bo‘lib o‘tadi.

Алонсо: Дисквалификация Хьюйсена нанесла тяжелый удар
Главный тренер мадридского "Реала" Хаби Алонсо высказался о удалении центрального защитника Дина Хюйсена в матче с дортмундской "Боруссией". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда "Реал" завершила игру с победой 3:2 и вышла в полуфинал чемпионата мира клубов. Однако концовка матча была немного напряженной.
При счете 3:1 испанский центральный защитник получил красную карточку за нарушение правил в своей штрафной площади. В результате Серу Гирасчи точно реализовал пенальти.
Команда "Боруссия" не смогла сравнять счет, но Хюйсен из-за удаления не сможет участвовать в полуфинальном матче против "ПСЖ". Алонсо подчеркнул, что Дин Хюйсен является очень важным игроком для команды.
Он имеет большое значение не только в начале атаки, но и в других задачах. Главный тренер заявил, что пока не думает о полуфинальной игре и ему нужно время для восстановления.
После выхода на самолет он сообщил, что подумает о том, как действовать в матче против "ПСЖ". Встреча между "Реалом" и "ПСЖ" состоится 9 июля, в среду.