Mbappe o‘yindan keyin stadionda soatlab qoldi
Madridning Real jamoasi hujumchisi Kilian Mbappe klub jahon chempionati chorak finalidan o‘rin olgan Dortmundning Borussiya jamoasiga qarshi o‘yindan so‘ng stadionda qolishga majbur bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mbappe ikkinchi bo‘limda zaxiradan maydonga tushdi va 94-daqiqada hisobni 3:1 ga olib chiqdi. Ushbu gol g‘alabani ta’minladi, chunki qolgan vaqtda Dortmund jamoasi faqat bitta gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
El Chiringuito manbalarining xabar berishicha, o‘yindan so‘ng Kilian Mbappe stadiondan bir soat davomida chiqish imkoniga ega bo‘lmadi. Buning sababi uning antidoping nazoratidan o‘tishi kerakligi edi.

Мбаппе остался на стадионе на несколько часов после игры
Нападающий мадридского Реала Килиан Мбаппе был вынужден остаться на стадионе после матча против дортмундской Боруссии в четвертьфинале клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мбаппе вышел на поле во втором тайме и на 94-й минуте вывел счет 3:1. Этот гол обеспечил победу, так как в оставшееся время дортмундская команда смогла забить только один гол.
По сообщениям источников El Chiringuito, после матча Килиан Мбаппе не смог покинуть стадион в течение часа. Причиной этого было то, что ему необходимо было пройти антидопинговый контроль.
Килиан Мбаппе не участвовал в играх группового этапа чемпионата мира, так как не выходил на поле из-за болезни. Однако в двух матчах плей-офф он вышел на замену.