Messi MLSda so‘nggi uch o‘yinda 10 golga bevosita yordam berdi
«Inter Mayami» hujumchisi Lionel Messi MLSda ajoyib natijadorlik ko‘rsatmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yakshanba kuni ertalab argentinalik futbolchi jamoasi «Kanatlar»ni «Monreal» ustidan 4:1 hisobida g‘alaba qozonishda ikki gol urib, bitta golga uzatma berdi. Shunday qilib, Messi so‘nggi uchta MLS o‘yinida jamoasining o‘nta golidan bevosita ishtirok etdi (6 ta gol, 4 ta assist).
Oldingi o‘yinda «Kolumbus»ga qarshi 38 yoshli futbolchi ikkita gol urib, ikkita assist amalga oshirdi. Shuningdek, undan oldingi o‘yinda ham «Monreal»ga qarshi 2+1 ko‘rsatkich bilan o‘ynadi.
Yaqinda «Inter Mayami» Jahon klub chempionatida qatnashib, 1/8 finalda «PSJ»ga 0:4 hisobida yutqazgan edi. Mazkur turnirda Messi to‘rt o‘yinda bitta gol urdi.

Месси в MLS за последние три игры непосредственно помог забить 10 голов
Нападающий «Интер Майами» Лионель Месси демонстрирует отличные результаты в MLS. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В воскресенье утром аргентинский футболист забил два гола и отдал одну передачу, помогая своей команде одержать победу над «Монреалем» со счетом 4:1. Таким образом, Месси непосредственно участвовал в десяти голах своей команды в последних трех матчах MLS (6 голов, 4 передачи).
В предыдущем матче против «Коламбуса» 38-летний футболист забил два гола и сделал две передачи. Также в предыдущем матче против «Монреаля» он сыграл с показателем 2+1.
Недавно «Интер Майами» участвовал в чемпионате мира клубов, где в 1/8 финала проиграл «ПСЖ» со счетом 0:4. В этом турнире Месси забил один гол в четырех матчах.