Maskerano Messining so‘nggi o‘yindagi faoliyatini maqtadi
«Inter Mayami» jamoasining bosh murabbiyi Xavyer Maskerano Lionel Messining so‘nggi o‘yindagi yorqin faoliyati haqidagi fikrlarini bildirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
38 yoshli futbolchi MLS doirasidagi «Monreal»ga qarshi o‘yinda ikki gol urib, bitta samarali uzatma amalga oshirdi. Ularning jamoasi ushbu bahsda 4:1 hisobida ishonchli g‘alabaga erishdi.
Maskerano so‘zlariga ko‘ra, Leo futbol o‘ynashdan rohatlanadi va imkon qadar har doim maydonga tushishga intiladi. Uning maydondagi mavjudligi jamoaga katta ustunlik beradi va ushbu imkoniyatdan samarali foydalanish istagi bor.
Lionel Messining so‘nggi uchta MLS o‘yinida jami oltita goli va to‘rtta assisti mavjud. Bu natijalar uning jamoa uchun qanchalik muhim ekanligini yana bir bor tasdiqlaydi.
Maskerano Messining ishtirokidan mamnunligini yashirmadi va kelajakda ham uning faoliyatidan foyda olish niyatida ekanligini ta’kidladi.

Маскерано похвалил деятельность Месси в последней игре
Главный тренер команды «Интер Майами» Хавьер Маскерано высказал свои мысли о яркой активности Лионеля Месси в последнем матче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
38-летний футболист забил два гола и сделал одну результативную передачу в игре против «Монреаля» в рамках MLS. Его команда уверенно одержала победу в этом матче со счетом 4:1.
По словам Маскерано, Лео наслаждается игрой в футбол и всегда стремится выйти на поле, когда это возможно. Его присутствие на поле дает команде большое преимущество, и есть желание эффективно использовать эту возможность.
В последних трех матчах MLS Лионель Месси забил в общей сложности шесть голов и сделал четыре ассиста. Эти результаты еще раз подтверждают, насколько он важен для своей команды.
Маскерано не скрывал своего удовлетворения участием Месси и отметил, что намерен продолжать извлекать пользу из его активности в будущем.