Mashhur sobiq futbolchi Lotar Matteus “Bavariya” klubi Tomas Myuller bilan shartnomani bekor qilishni kechiktirishi kerak deb hisoblaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
35 yoshli futbolchi Myuller joriy mavsumda Myunxen jamoasi tarkibida Klub jahon chempionati chorak finalida “PSJ”ga qarshi o‘yinda 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Ushbu o‘yinda u klubdan erkin agent sifatida ketishi aniqlandi.
Shu o‘yinda yosh futbolchi Jamal Musiala jiddiy jarohat oldi va u to‘rt- besh oy maydondan uzoqda qoladi. Matteus Musialaning jarohati uni hayratga solganini aytdi va unga tezda sog‘ayishni tiladi.
U “Bavariya” klubiga hozirgi vaziyatda Tomas Myullerga olti oylik shartnoma taklif qilishni maslahat berdi. Chunki yarim yil ichida Amerika Qo‘shma Shtatlarida mavsum boshlanadi va Tomas shu vaqtgacha “Bavariya”ga yordam berishda davom etishi mumkin.
Matteus o‘zining “Nyu-York Metro Stars” klubiga o‘tgan paytdagi shunga o‘xshash vaziyatni misol qilib keltirdi va muxlislar bunday qarordan mamnun bo‘lishini ta’kidladi. Hozircha Tomas Myuller yangi klub tanlamagan, biroq u MLSda o‘zini sinab ko‘rishga tayyorligini bildirgan.

Маттеус рекомендовал сохранить Мюллера в Баварии
Знаменитый бывший футболист Лотар Маттеус считает, что клубу «Бавария» следует отложить расторжение контракта с Томасом Мюллером. Об этом сообщает Euro-football.ru.
35-летний футболист Мюллер в текущем сезоне в составе мюнхенской команды проиграл в четвертьфинале клубного чемпионата мира команде «ПСЖ» со счетом 0:2. В этом матче стало ясно, что он покинет клуб в качестве свободного агента.
В этом матче молодой футболист Jamal Musiala получил серьезную травму и останется вне поля на четыре-пять месяцев. Маттеус сказал, что травма Мусиалы его удивила, и пожелал ему скорейшего выздоровления.
Он посоветовал клубу «Бавария» в текущей ситуации предложить Томасу Мюллеру шестимесячный контракт. Поскольку в течение полугода в Соединенных Штатах Америки начнется сезон, и Томас до этого времени сможет продолжать помогать «Баварии».
Маттеус привел в пример аналогичную ситуацию, когда он переходил в свой клуб «Нью-Йорк Метро Старс», и отметил, что болельщики будут довольны таким решением. На данный момент Томас Мюллер не выбрал новый клуб, однако он заявил о готовности попробовать себя в MLS.