Pavel Pivovarov, Moskva shahridagi Dinamo jamoasining bosh direktori, yangi bosh murabbiy Valeriy Karpinning jamoaga moslashishi haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Karpin o‘z tajribasi tufayli jamoaga juda tez moslashdi. Bu holat birinchi kundanoq aniq ko‘rinib turdi.
Moskva klubi 56 yoshli mutaxassisni 13 iyun kuni rasmiy ravishda bosh murabbiy etib tayinlaganini e’lon qildi. Karpin bilan Dinamo o‘rtasida uch yillik mehnat shartnomasi imzolangan.
Yangi mavsumning birinchi turida Dinamo jamoasi VTB Arenada Baltika jamoasini qabul qiladi. Uchrashuv 18 iyul, juma kuni bo‘lib o‘tadi.
Ushbu o‘yin Rossiya Premyer Ligasi doirasida bo‘lib, jamoaning yangi murabbiy ostidagi ilk rasmiy o‘yini hisoblanadi. Shunday qilib, Dinamo jamoasi yangi mavsumga tayyorlanmoqda va Karpinning yetakchiligida muvaffaqiyatga erishishga intilmoqda.

Карпин быстро адаптировался в Динамо, сказал Пивоваров
Павел Пивоваров, генеральный директор московского клуба Динамо, рассказал о том, как новый главный тренер Валерий Карпин адаптировался в команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Карпин очень быстро адаптировался к команде благодаря своему опыту. Это стало очевидно с первого дня.
Московский клуб официально объявил о назначении 56-летнего специалиста главным тренером 13 июня. Между Карпиным и Динамо был подписан трехлетний трудовой контракт.
В первом туре нового сезона команда Динамо примет Балтику на ВТБ Арене. Матч состоится 18 июля, в пятницу.
Эта игра пройдет в рамках Российской Премьер-Лиги и станет первой официальной игрой команды под руководством нового тренера. Таким образом, команда Динамо готовится к новому сезону и стремится к успеху под руководством Карпина.