O‘tgan yillarda taniqli bo‘lgan futbolchi Aleksandr Mostovoy “Spartak” jamoasining hujumchisi Levi Garsiya haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mostovoy yangi mavsumda Garsiyaning yaxshi natijalar ko‘rsatishini kutmoqda. Uning so‘zlariga ko‘ra, Levi Garsiya tajribali futbolchi bo‘lib, maydonda ko‘p narsani uddalay oladi.
Mostovoyning fikricha, hujumchi yangi mavsumda kamida o‘n besh gol urishi lozim. Agar u bu natijaga erisha olmasa, muxlislar va mutaxassislar orasida savollar paydo bo‘ladi, chunki “Spartak” uni sotib olish uchun katta miqdorda, taxminan o‘n sakkiz million yevro to‘lagan.
Hozirga qadar “Spartak” safida o‘n beshta o‘yinda Levi Garsiya uchta gol urgan. Yaqinlashib kelayotgan Rossiya chempionatining birinchi turida “Spartak” o‘z maydonida Makhachqala shahrining “Dinamo” jamoasini qabul qiladi.

Мостовой: Гарсия должен забить 15 голов в сезоне
В прошлом году известный футболист Александр Мостовой высказал свое мнение о нападающем команды "Спартак" Леви Гасии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мостовой ожидает, что Гасия покажет хорошие результаты в новом сезоне. По его словам, Леви Гасия является опытным футболистом и способен справиться со многими задачами на поле.
По мнению Мостового, нападающий должен забить как минимум пятнадцать голов в новом сезоне. Если он не сможет достичь этого результата, возникнут вопросы среди болельщиков и специалистов, так как "Спартак" заплатил за него большую сумму, примерно восемнадцать миллионов евро.
На данный момент в составе "Спартака" Леви Гасия забил три гола в пяти играх. В первом туре предстоящего чемпионата России "Спартак" примет на своем поле команду "Динамо" из Махачкалы.