Yarim final chiptalari pivo narxiga teng bo‘ldi
Jahon klublar chempionati o‘yinlariga tashrif buyurishdagi muammolar tufayli FIFA chiptalarning narxini qayta ko‘rib chiqdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Daily Mail nashri xabar berdi. Endilikda "Metlayf" stadionida bo‘lib o‘tadigan yarim final o‘yinlari uchun, xususan “Chelsi” va “Fluminense” jamoalari o‘rtasidagi bahsga kirish uchun chiptalar avvalgiga nisbatan ancha arzon narxlarda sotilmoqda.
Oddiy chipta narxi 13,4 dollarga tushirildi, avval bu narx 473,9 dollarni tashkil etgan edi. Stadion yaqinida sotilayotgan yarim litrga yaqin pivo esa 14 dollarga baholanmoqda.
Futbol ishqibozlari orasida yuqori narxda chipta olganlar noroziliklarini ijtimoiy tarmoqlarda bildirib, pul qaytarilishi yoki keyingi o‘yinlarga chegirma berilishi haqida ma’lumot berilmaganligini ta’kidlamoqda. Hozircha FIFA tomonidan bu borada rasmiy bayonot berilmagan.

Полуфинальные билеты стали стоить как пиво
Из-за проблем с посещением матчей клубного чемпионата мира FIFA пересмотрела цены на билеты. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание Daily Mail. Теперь билеты на полуфинальные матчи, которые пройдут на стадионе "Метлайф", в частности на матч между командами "Челси" и "Флуминенсе", продаются по значительно более низким ценам по сравнению с предыдущими.
Цена обычного билета была снижена до 13,4 доллара, ранее эта цена составляла 473,9 доллара. Поллитра пива, продаваемого рядом со стадионом, оценивается в 14 долларов.
Футбольные болельщики, купившие билеты по высокой цене, выражают недовольство в социальных сетях, подчеркивая, что не было информации о возврате денег или скидках на следующие матчи. На данный момент FIFA не сделала официального заявления по этому поводу.