Hujumchi Ivan Sergeev "Krylya Sovetov" klubidan "Dinamo" jamoasiga ko‘chib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga "Spartak" klubi ham qiziqish bildirgan edi. "Spartak" bosh direktori Oleg Malyishev Sergeev haqida fikr bildirdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, klub tomonidan munosib taklif berilgan va agar futbolchi xohlasa, "Dinamo" safida o‘ynashi mumkin. Yakshanba kuni "Spartak" yangi mavsumga tayyorgarlik doirasida "Krylya Sovetov" jamoasi bilan do‘stlik uchrashuvini o‘tkazadi.
Ushbu o‘yinni matnli translyatsiya orqali kuzatish mumkin. Ivan Sergeev 30 yoshda bo‘lib, "Dinamo" bilan uch mavsumlik shartnoma imzolagani ma’lum qilindi.
Bu transfer jamoalar o‘rtasidagi raqobatni yanada qizitadi va yangi mavsumda futbolchilarning faolligi oshishiga turtki bo‘ladi. Sergeevning yangi jamoasida qanday o‘yin ko‘rsatishi katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Спартак Сергеевым выразил недовольство по поводу трансфера
Нападающий Иван Сергеев перешел из клуба "Крылья Советов" в команду "Динамо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
На него также проявлял интерес клуб "Спартак". Генеральный директор "Спартака" Олег Малышев высказался о Сергее.
По его словам, клуб сделал достойное предложение, и если футболист захочет, он может играть в составе "Динамо". В воскресенье "Спартак" проведет товарищеский матч с командой "Крылья Советов" в рамках подготовки к новому сезону.
Эту игру можно будет наблюдать в текстовой трансляции. Иван Сергеев, которому 30 лет, подписал трехлетний контракт с "Динамо".
Этот трансфер еще больше разожжет конкуренцию между командами и станет стимулом для повышения активности футболистов в новом сезоне. Как будет выступать Сергеев в новой команде, вызывает большой интерес.