Futbolchi Fyodor Smolov ijtimoiy tarmoqlarda video murojaat bilan chiqdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 28 may kuni «Kofemaniya»da bir necha kishilar bilan kelishmovchilik yuzaga kelganini tushuntirdi. Smolovdan bir erkak yuziga og‘riqli zarba olgan.
Avvalo, o‘sha kuni ertalab yuz bergan nojo‘ya xatti-harakatlarim guvohlari oldida uzr so‘rayman. Madaniyatli jamiyatda urushish va qo‘l ko‘tarmaslik kerak.
Men o‘zimning niyatim faqat muammoni tinch yo‘l bilan hal qilish edi, ammo afsuski, haqorat va qo‘pol so‘zlarga duch keldim. Mojaroni tinch yo‘l bilan hal qilishga harakat qilganim videoda ham ko‘rsatilgan.
Boshlang‘ichda faqat jabrlangan bilan to‘g‘ridan-to‘g‘ri muloqot qilish va unga yetkazilgan zarar uchun kompensatsiya berishni maqsad qilgan edim. Ammo noma’lum, videoda ko‘rinmaydigan shaxslar aralashib, meni tahdid qilishdi, pul talab qilishdi va qonuniy bo‘lmagan takliflar bilan chiqishdi.
Men boshidan jabrlangan bilan kelishib, qonun doirasida ish yuritishni istaganimni ta’kidlayman. Shuning uchun politsiyaga murojaat qilishga qaror qildim.
Shuningdek, Smolov qo‘llab-quvvatlagan barcha insonlarga minnatdorlik bildirdi. U rafiqasi Karinaga ham rahmat aytdi, u qo‘llab-quvvatlagan, lekin xatti-harakatini tanqid qilgan.

Смолов впервые высказался по поводу конфликта
Футболист Фёдор Смолов выступил с видеообращением в социальных сетях. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он объяснил, что 28 мая у «Кофемании» возник конфликт с несколькими людьми. Один мужчина ударил Смолова по лицу.
Прежде всего, я прошу прощения перед свидетелями моих неподобающих действий, которые произошли в тот день утром. В культурном обществе не следует драться и поднимать руки.
Я намеревался решить проблему мирным путем, но, к сожалению, столкнулся с оскорблениями и грубыми словами. В видео также показано, что я пытался разрешить конфликт мирным путем.
Сначала я планировал напрямую пообщаться с пострадавшим и компенсировать ему причинённый ущерб. Однако неизвестные, не видимые в видео, вмешались, угрожали мне, требовали деньги и выдвигали незаконные предложения.
Я подчеркиваю, что хотел договориться с пострадавшим и действовать в рамках закона. Поэтому я решил обратиться в полицию.
Также Смолов выразил благодарность всем, кто его поддержал. Он поблагодарил свою супругу Карину, которая поддерживала его, но критиковала его действия.