Ponomaryov: Sergeev Dinamoga foyda keltiradi
Sobiq Sovet Ittifoqi terma jamoasi va poytaxtning CSKA klubida o‘ynagan Vladimir Ponomaryov Ivan Sergeevning «Dinamo» jamoasiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Sergeevni yaxshi o‘yinchi deb baholab, uning jamoaga foydasi tegishini ta’kidladi. Ponomaryovning so‘zlariga ko‘ra, Sergeev juda qattiqqo‘l, maqsadga intilgan va jismonan kuchli tayyorlangan futbolchi bo‘lib, jamoaga yordam bera oladi.
Shuningdek, Ponomaryov «oq-ko‘k» jamoa bosh murabbiyi Valeriy Karpin va Sergeev o‘rtasidagi milliy terma jamoadagi hamkorlik tajribasi ularga foyda keltirishi mumkinligini aytdi. Sergeev 2023 yilda milliy terma jamoaga birinchi marta chaqirilgan va shu vaqt ichida olti o‘yinda bitta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
O‘tgan mavsumda, 30 yoshli futbolchi «Krylya Sovetov» safida 30 ta o‘yinda qatnashib, 9 ta gol urdi va 3 ta golga uzatma berdi. Uning o‘yini jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘ldi.
Bu ko‘rsatkichlar Sergeevning tajribali va samarali futbolchi ekanligini isbotlaydi. Jamoa uchun yangi mavsumda ham uning faoliyati e’tiborga loyiq bo‘ladi.

Пономарёв: Сергеев принесёт пользу Динамо
Бывший игрок сборной Советского Союза и клуба ЦСКА из столицы Владимир Пономарев высказал мнение о переходе Ивана Сергеева в команду «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он оценил Сергеева как хорошего игрока и отметил, что он принесет пользу команде. По словам Пономарева, Сергеев является очень настойчивым, целеустремленным и физически подготовленным футболистом, который сможет помочь команде.
Также Пономарев сказал, что опыт сотрудничества между главным тренером «бело-голубых» Валерием Карпиным и Сергеевым в национальной сборной может быть им на пользу. Сергеев был впервые вызван в национальную сборную в 2023 году и за это время успел забить один гол в шести матчах.
В прошлом сезоне 30-летний футболист принял участие в 30 матчах за «Крылья Советов», забив 9 голов и сделав 3 голевые передачи. Его игра имела важное значение для команды.
Эти показатели подтверждают, что Сергеев является опытным и эффективным футболистом. Его деятельность в новом сезоне также будет заслуживать внимания для команды.