Dyakov: Bitello Dinamo kapitaniga yarashmaydi
Sobiq «Dinamo» futbolchisi Vitaliy Dyakov yarim himoyachi Bitelloni tanqid qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi joriy yozda jamoaning tayyorgarlik o‘yinlarida bir necha bor kapitan lentasini taqib ko‘rdi. Dyakov fikriga ko‘ra, Bitello juda yaxshi va kuchli futbolchi bo‘lsa-da, jamoa kapitaniga aylanishi shart emas.
U aytishicha, ajoyib o‘yinchi bo‘lish bilan jamoa kapitanligi o‘rtasida farq bor. Kapitan jamoada juda muhim shaxs hisoblanadi.
Bitello yaqinda o‘zi «Dinamo» jamoasining doimiy kapitani bo‘lishga tayyor ekanligini bildirgan. Oldin jamoa kapitani Fabian Balbuena bo‘lgan, ammo o‘tgan mavsum oxirida u klubni tark etdi.
Rossiya Premer-ligasining birinchi turida «Dinamo» «Baltika» jamoasi bilan o‘ynaydi. Uchrashuv 18 iyul, juma kuni bo‘lib o‘tadi.
Ushbu o‘yin jamoaning yangi mavsumdagi imkoniyatlarini ko‘rsatishda muhim ahamiyatga ega. Shuningdek, jamoa rahbariyati va murabbiylar tarkibni yanada mustahkamlashga intilmoqda.

Дьяков: Бителло не подходит капитану Динамо
Бывший футболист «Динамо» Виталий Дьяков раскритиковал полузащитника Бителло. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист этим летом несколько раз носил капитанскую повязку в товарищеских матчах команды. По мнению Дьякова, хотя Бителло и является очень хорошим и сильным футболистом, ему не обязательно становиться капитаном команды.
Он утверждает, что между тем, чтобы быть отличным игроком, и быть капитаном команды, есть разница. Капитан является очень важной фигурой в команде.
Бителло недавно заявил, что готов стать постоянным капитаном команды «Динамо». Ранее капитаном команды был Фабиан Бальбуэна, но в конце прошлого сезона он покинул клуб.
В первом туре Российской Премьер-лиги «Динамо» сыграет с командой «Балтика». Матч состоится 18 июля, в пятницу.
Эта игра имеет важное значение для демонстрации возможностей команды в новом сезоне. Также руководство команды и тренеры стремятся укрепить состав.