Zabolotniy Spartakdagi debyuti haqida fikr bildirdi
Hujumchi Anton Zabolotniy yaqinda «Spartak» jamoasiga o‘tib, bir mavsumga shartnoma imzoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yakshanba kuni 34 yoshli futbolchi «qizil-oq» jamoa safida ilk bor maydonga tushdi. U «Krylya Sovetov» jamoasiga qarshi do‘stlik uchrashuvida o‘ynadi va o‘yin 2:2 hisobida durang bilan yakunlandi.
O‘yindan so‘ng Zabolotniydan debyuti haqidagi taassurotlari so‘raldi. U ko‘p yaxshi lahzalar bo‘lganini aytdi.
Shu bilan birga, ayrim kamchiliklar ham borligini ta’kidlab, ularni tahlil qilish zarurligini bildirdi. Jamoa bilan faqat besh-olti kun shug‘ullanayotganini aytib, oldinda hali ko‘p narsalar kutayotganini qo‘shimcha qildi.
Bu haqda «Match TV» xabar berdi. Yangi mavsumdagi «Spartak»ning birinchi o‘yini boshlanishiga ikki haftadan kam vaqt qoldi.
19 iyul kuni Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa o‘z maydonida Makhachkala shahrining «Dinamo» jamoasiga qarshi bahs olib boradi. Ushbu o‘yin jamoaning yangi mavsumdagi ilk rasmiy uchrashuvi bo‘ladi.

Заболотный высказался о дебюте в Спартаке
Нападающий Антон Заболотный недавно подписал контракт с командой «Спартак» на один сезон. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В воскресенье 34-летний футболист впервые вышел на поле в составе «красно-белых». Он сыграл в товарищеском матче против команды «Крылья Советов», который завершился со счетом 2:2.
После игры у Заболотного спросили о впечатлениях от дебюта. Он сказал, что было много хороших моментов.
В то же время, отметив наличие некоторых недостатков, он заявил о необходимости их анализа. Он добавил, что занимается с командой всего пять-шесть дней и впереди его ждет еще много всего.
Об этом сообщает «Матч ТВ». До начала первого матча «Спартака» в новом сезоне осталось менее двух недель.
19 июля команда под руководством Деяна Станковича проведет матч на своем поле против команды «Динамо» из Махачкалы. Эта игра станет первой официальной встречей команды в новом сезоне.