«Real» jamoasi yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rmoqda va Klub jahon chempionati yakunidan so‘ng tarkibda o‘zgarishlar yuz berishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
El Chiringuito telekanalida berilgan ma’lumotga ko‘ra, yozgi transferlar vaqtida «Real» jamoasi hujumchi Endrikni ijaraga berishni rejalashtirmoqda. Endrik 21 iyul kuni 19 yoshga to‘ladi.
U jamoaga bir yil oldin qo‘shilgan. Shu vaqt ichida braziliyalik futbolchi 37 o‘yinda maydonga tushib, yetti gol urdi va bir golga assistentlik qildi.
Umuman olganda, yosh futbolchi jamoa tarkibida ko‘p o‘yin amaliyotiga ega bo‘lmagan. Shuningdek, yozgi mavsumda «Real» tarkibida iste’dodli hujumchi Gonsalo Garsiya o‘zini ko‘rsatdi.
21 yoshli futbolchi Klub jahon chempionatida beshta o‘yinda to‘rt marta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Bu esa jamoaning hujum liniyasini yanada kuchaytirishga xizmat qilmoqda.

Реальный нападающий Эндрик планирует сдать в аренду
Команда «Реал» готовится к новому сезону, и после завершения клубного чемпионата мира могут произойти изменения в составе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации, предоставленной телеканалом El Chiringuito, во время летнего трансферного окна команда «Реал» планирует сдать в аренду нападающего Эндрика. Эндрик исполнится 19 лет 21 июля.
Он присоединился к команде год назад. За это время бразильский футболист провел 37 матчей, забил семь голов и отдал один голевой пас.
В целом, молодой футболист не имеет много игрового времени в составе команды. Также в летнем сезоне в составе «Реала» проявил себя талантливый нападающий Гонсало Гарсия.
21-летний футболист смог забить четыре гола в пяти матчах клубного чемпионата мира. Это способствует дальнейшему усилению атакующей линии команды.