Karpin va Lunyev jamoa muammolarini muhokama qildi
Moskva «Dinamo» jamoasi va Rossiya terma jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin «oq-ko‘k» jamoasining darvozaboni Andrey Lunyev bilan uchrashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuv davomida Lunyevning matbuotda Karpinning ikkita lavozimni bir vaqtning o‘zida bajarishi haqidagi so‘nggi fikrlari muhokama qilindi. Shuningdek, kapitan tasmasini braziliyalik futbolchi Bitelloga berish masalasi ham ko‘rib chiqildi.
Bitello yaqinda o‘z yurtida qolishni xohlagan va jamoani tark etishga tayyor bo‘lgan edi, deb xabar beradi «Sport-Express». Uchrashuv natijasida ikki tomon o‘zaro to‘liq tushunishga erishdi va bir-biriga hech qanday da’vo yoki shikoyatlari yo‘q.
Suhbatdan so‘ng Lunyev kelajakda matbuot bilan muloqotda kamroq ochiq bo‘lishi mumkinligi ehtimoli paydo bo‘ldi. Bu uchrashuv jamoa ichidagi muammolarni hal qilish va kelgusida yanada samarali hamkorlikni ta’minlashga xizmat qilishi kutilmoqda.
Shuningdek, murabbiy va futbolchi o‘rtasidagi ishonchni mustahkamlashga ham katta ahamiyat berildi. Umuman olganda, uchrashuv ijobiy ruhda o‘tdi va jamoa ichidagi muvozanatni tiklashga yordam berdi.

Карпин и Лунёв обсудили проблемы команды
Главный тренер московского «Динамо» и сборной России Валерий Карпин встретился с вратарем «бело-голубых» Андреем Луньевым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В ходе этой встречи обсуждались последние мнения Луньева в прессе о том, что Карпин занимает две должности одновременно. Также рассматривался вопрос о передаче капитанской повязки бразильскому футболисту Бителло.
Бителло недавно заявил о желании остаться на родине и был готов покинуть команду, сообщает «Спорт-Экспресс». В результате встречи стороны достигли полного взаимопонимания и у них нет никаких претензий или жалоб друг к другу.
После разговора появилась вероятность, что Луньев в будущем может быть менее открытым в общении с прессой. Ожидается, что эта встреча поможет решить проблемы внутри команды и обеспечить более эффективное сотрудничество в будущем.
Также было уделено большое внимание укреплению доверия между тренером и футболистом. В целом встреча прошла в позитивном духе и помогла восстановить баланс внутри команды.