Luis Dias Barselonaga ro‘yxat kafolatisiz o‘tadi
Liverpool jamoasining qanot himoyachisi Luis Dias “Barselona” klubi uchun asosiy transfer maqsadiga aylangan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalgi muzokaralar natijasiz Nikо Uilyams bo‘yicha bitim amalga oshmaganidan so‘ng, kataloniyaliklar diqqatini Kolumbiyalik futbolchiga qaratdi. Dastlab sport direktori Dekuning ustuvor maqsadi bo‘lgan Dias uchun so‘nggi kunlarda agent bilan kelishuvlar faol tarzda davom etmoqda.
28 yoshli futbolchining vakili qat’iy talablar qo‘ymayapti. U o‘z mijozining ro‘yxatga olinishi bo‘yicha kafolat so‘ramaydi va futbolchi ro‘yxatga olinmasa, bepul ketish sharti ham bitimga kiritilishini talab qilmaydi.
Tomonlar hammasi yaxshi yakun topishiga ishonishmoqda. Transfermarkt portali bahosiga ko‘ra, Luis Diasning qiymati 70 million yevro atrofida baholanmoqda.
“Liverpool” yulduziga Saudiya klublari va “Bavariya” jamoasi ham qiziqish bildirgan. Shunday qilib, “Barselona” jamoasi o‘z tarkibini kuchaytirish maqsadida faol ish olib bormoqda.

Защитник "Ливерпуля" Луис Диас стал основной трансферной целью клуба "Барселона". Об этом сообщает Euro-football.ru.
После того как предыдущие переговоры по Нико Уильямсу не увенчались успехом, каталонцы обратили внимание на колумбийского футболиста. В последние дни активно продолжаются переговоры с агентом Диаса, который изначально был приоритетной целью спортивного директора.
Представитель 28-летнего футболиста не выдвигает жестких требований. Он не требует гарантии о регистрации своего клиента и не настаивает на условии, что если футболист не будет зарегистрирован, то сделка должна включать условие о бесплатном уходе.
Стороны уверены, что все закончится хорошо. По оценкам портала Transfermarkt, стоимость Луиса Диаса составляет около 70 миллионов евро.
На звезду "Ливерпуля" также проявляют интерес клубы Саудовской Аравии и команда "Бавария". Таким образом, команда "Барселона" активно работает над усилением своего состава.