Deku Yamalni Neymar bilan taqqoslab fikr bildirdi
“Barselona” jamoasining sport direktori Deku Lamine Yamalning hozirgi darajasi va kelajakdagi imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
May oyining oxirida 17 yoshli futbolchi “ko‘k-burgundiya” jamoasi bilan 2031 yilgacha mo‘ljallangan yangi shartnoma imzoladi. Yosh ispan futbolchisi Hans-Diter Flik boshchiligidagi birinchi mavsumda jamoaning ajralmas o‘yinchilaridan biri bo‘ldi.
Deku intervyusida Yamalni haqiqiy fenomen deb atadi va uning dunyodagi eng yaxshi futbolchilardan biri bo‘lishi faqat o‘ziga bog‘liqligini ta’kidladi. Kelgusi yillarda Yamal “Barselona”da o‘ynab, La Liga chempionligi uchun “Real” bilan kurash olib borishi kutilmoqda.
Hozirgi Lamine erta yoshdagi Neymar bilan o‘xshashliklarga ega. Hayot unga yoshiga nisbatan yetuklikni sovg‘a qilgan.
Hozirda Yamalning jamoadagi vazifalari ko‘paygan bo‘lsa-da, u hali ham juda yosh futbolchidir. Neymar “Barselona”da 2013 yildan 2017 yilgacha o‘ynagan va keyinchalik rekord summaga – 222 million yevroga “PSJ”ga o‘tgan edi.

Спортивный директор клуба "Барселона" Деку высказал свое мнение о текущем уровне Ламина Ямала и его будущих возможностях. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В конце мая 17-летний футболист подписал новый контракт с "сине-гранатовыми", рассчитанный до 2031 года. Молодой испанский футболист стал одним из незаменимых игроков команды в первом сезоне под руководством Ханса-Дитера Флика.
В интервью Деку назвал Ямала настоящим феноменом и подчеркнул, что его становление одним из лучших футболистов мира зависит только от него самого. В ближайшие годы ожидается, что Ямал будет играть за "Барселону" и бороться за чемпионство в Ла Лиге с "Реалом".
На данный момент Ламина имеет сходства с Неймаром в раннем возрасте. Жизнь подарила ему зрелость, несоразмерную его возрасту.
Хотя в настоящее время обязанности Ямала в команде увеличились, он все еще очень молодой футболист. Неймар играл за "Барселону" с 2013 по 2017 год, а затем перешел в "ПСЖ" за рекордную сумму – 222 миллиона евро.