Hakimi Mbappe bilan yarim final uchrashuvidan so‘zladi
PSJning o‘ng qanot himoyachisi Ashraf Hakimi jahon klub chempionatining yarim finalida Madridning Real jamoasi va Kilian Mbappe bilan tez orada bo‘lib o‘tadigan uchrashuv haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yin 9 iyul, chorshanba kuni bo‘lib o‘tadi. O‘yinning boshlanish signalini Moskva vaqti bilan soat 22:00 da eshitasiz.
Hakimining so‘zlariga ko‘ra, Kilian uning do‘sti bo‘lib, yarim finalda uchrashish juda yaxshi bo‘ladi. Biroq eng muhimi o‘z jamoasi ranglarini himoya qilishdir.
Marokashlik futbolchi va fransiyalik hujumchi 2021 yildan 2024 yilgacha PSJ jamoasida birga o‘ynagan. Keyinchalik Kilian Mbappe erkin agent sifatida Realga o‘tgan.
Hakimi esa o‘z faoliyatini aynan "qirollik" klubi hisoblangan Realda boshlagan. Bu uchrashuv futbol ishqibozlari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda va jamoalar o‘rtasidagi raqobat yuqori darajada kechishi kutilmoqda.
Hakimi va Mbappening jamoalari orasidagi bahs katta e’tibor bilan kuzatiladi. O‘yin natijasi klub chempionatining keyingi bosqichlariga ta’sir ko‘rsatadi.

Хакими поговорил о полуфинальном матче с Мбаппе
Правый защитник ПСЖ Ашраф Хакими высказался о предстоящем полуфинальном матче клубного чемпионата мира с мадридским Реалом и Килианом Мбаппе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта игра состоится 9 июля, в среду. Сигнал к началу матча прозвучит в 22:00 по московскому времени.
По словам Хакими, Килиан является его другом, и встреча в полуфинале будет очень хорошей. Однако самое главное — защищать цвета своей команды.
Марокканский футболист и французский нападающий играли вместе в ПСЖ с 2021 по 2024 год. Позже Килиан Мбаппе перешел в Реал в качестве свободного агента.
Хакими же начал свою карьеру именно в клубе, считающемся "королевским" — Реале. Этот матч вызывает большой интерес у футбольных болельщиков, и ожидается, что конкуренция между командами будет на высоком уровне.
Матч между командами Хакими и Мбаппе будет внимательно отслеживаться. Результат игры повлияет на дальнейшие стадии клубного чемпионата.