Karraskalning Flamengo transferi hali tasdiqlanmadi
Rodrigo Lopes, Kolumbiyalik yarimhimoyachi Xorxe Karraskalning agenti, uning "Flamengo" klubiga transferi bo‘yicha tarqalgan ma’lumotlarga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ma’lum qilishicha, "Flamengo" va "Dinamo" klublari Karraskal transferi bo‘yicha 12 million yevro miqdorida kelishuvga erishgani haqidagi xabarlar haqiqatga to‘g‘ri kelmaydi. Agentning so‘zlariga ko‘ra, bunday ma’lumot noto‘g‘ri.
O‘tgan mavsumda 27 yoshli Xorxe Karraskal barcha turnirlarda jami 35 ta o‘yinda maydonga tushib, sakkizta gol urgan va beshta golli uzatma amalga oshirgan. Uning "Dinamo" bilan amaldagi shartnomasi 2027 yilgacha mo‘ljallangan.
Transfermarkt portali ma’lumotlariga ko‘ra, Karraskalning bozor qiymati taxminan yetti million yevroni tashkil etadi. Shunday qilib, agentning ta’kidlashicha, futbolchining transferi bo‘yicha hozircha aniq kelishuv yo‘q.

Трансфер Карраскаля в Фламенго пока не подтвержден
Родриго Лопес, агент колумбийского полузащитника Хорхе Карраскаля, прокомментировал распространенные сведения о его трансфере в клуб "Фламенго". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сообщил, что сообщения о том, что клубы "Фламенго" и "Динамо" достигли соглашения о трансфере Карраскаля на сумму 12 миллионов евро, не соответствуют действительности. По словам агента, такая информация неверна.
В прошлом сезоне 27-летний Хорхе Карраскаль провел 35 матчей во всех турнирах, забив восемь голов и сделав пять голевых передач. Его действующий контракт с "Динамо" рассчитан до 2027 года.
Согласно данным портала Transfermarkt, рыночная стоимость Карраскаля составляет примерно семь миллионов евро. Таким образом, по словам агента, на данный момент нет четкого соглашения о трансфере футболиста.