Yuri Syomin jahon chempionatida PSJni qo‘llab-quvvatlaydi
Sobiq Moskva “Lokomotiv” jamoasi bosh murabbiyi Yuri Syomin klub jahon chempionatidagi o‘zining afzalliklari haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jurnalistga murojaat qilib, o‘zining kimga muxlislik qilishini ochiq aytdi. Syomin so‘zlariga ko‘ra, u do‘stlari va o‘zbek jamoasi uchun qalbidan turib muxlislik qiladi.
Hozirda uning e’tibori Fransiyaning “PSJ” klubiga qaratilgan, shuning uchun u aynan ushbu jamoani qo‘llab-quvvatlamoqda. Bu uning shaxsiy tanlovi ekanligini ta’kidladi.
“PSJ” safida rossiyalik darvozabon Matvey Safonov va gruzin yarim himoyachi Xvicha Kvaratsxeliya o‘ynaydi. Klub jahon chempionatining yarim finalida Parijning “PSJ” jamoasi Madridning “Real” jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Ushbu kuchli jamoalar o‘rtasidagi uchrashuv 9 iyul, chorshanba kuni bo‘lib o‘tadi. Bu o‘yin futbol ixlosmandlari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Юрий Сёмин поддерживает ПСЖ на чемпионате мира
Бывший главный тренер московского "Локомотива" Юрий Сёмин рассказал о своих предпочтениях на клубном чемпионате мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он обратился к журналисту и открыто сказал, за кого он болеет. По словам Сёмина, он от всего сердца поддерживает своих друзей и узбекскую команду.
В настоящее время его внимание сосредоточено на французском клубе "ПСЖ", поэтому он именно эту команду поддерживает. Он подчеркнул, что это его личный выбор.
В составе "ПСЖ" играют российский вратарь Матвей Сафонов и грузинский полузащитник Хвича Кварацхелия. Клуб в полуфинале чемпионата мира выйдет на поле против мадридского "Реала".
Эта встреча между сильными командами состоится 9 июля, в среду. Этот матч вызывает большой интерес у футбольных болельщиков.