«Baltika» jamoasining himoyachisi Mingiyan Beveev do‘stlik uchrashuvida «Zenit»ga qarshi qo‘lga kiritilgan g‘alaba haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 2:1 hisobida Kaliningrad jamoasi foydasiga yakunlandi. Beveevning so‘zlariga ko‘ra, raqib yaxshi sparring hamkori bo‘lgan.
Ular maydonda g‘alaba qozonish uchun har bir vaziyatda imkon qadar mag‘lub bo‘lmaslikka harakat qilishgan, shuningdek, raqibga qarshi kurashlarda ularning qaror qabul qilish vaqtini cheklashga intilishgan. Natijada, bu strategiya o‘z samarasini berdi va jamoa g‘alaba qozondi.
Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsum yakunlariga ko‘ra, Rossiya Premyer ligasida «Zenit» ikkinchi o‘rinni egallagan, «Baltika» esa Melbet Birinchi ligasida birinchi o‘rinni qo‘lga kiritib, elit divizionga qaytgan edi. Ushbu muvaffaqiyat «Baltika» jamoasining yangi mavsumda kuchli raqobatbardosh ekanligini ko‘rsatmoqda.

Бевеев: Балтика выиграла стратегию против Зенита
Защитник команды «Балтика» Мингиан Бевеев поделился своими мыслями о победе над «Зенитом» в товарищеском матче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч завершился со счетом 2:1 в пользу калининградской команды. По словам Бевеева, соперник оказался хорошим спарринг-партнером.
Они старались в каждой ситуации не проигрывать, чтобы добиться победы, а также стремились ограничить время принятия решений соперника в борьбе. В результате эта стратегия принесла свои плоды, и команда одержала победу.
Напомним, по итогам прошлого сезона «Зенит» занял второе место в Российской Премьер-лиге, а «Балтика» завоевала первое место в лиге Melbet и вернулась в элитный дивизион. Этот успех показывает, что команда «Балтика» будет сильным конкурентом в новом сезоне.