Sobiq Moskva "Lokomotiv" jamoasi va Rossiya terma jamoasi futbolchisi Aleksandr Samedov hozirda AQShda o‘tkazilayotgan Klub jahon chempionati favoritlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu musobaqa joriy yilda yangilangan formatda o‘tkazilmoqda va tarixda birinchi marta unda ishtirok etuvchi jamoalar soni 32 taga yetdi. Samedovning aytishicha, "PSJ" va Madridning "Real" jamoalari musobaqaning asosiy da’vogarlaridir.
"Real" jamoasi shu paytgacha unchalik yorqin o‘yin namoyish etmagan bo‘lsa-da, aynan shu jamoa sovrinni qo‘lga kiritishi kerak. "Fluminense" jamoasi intizomli o‘ynaydi va "Chelsi" uchun ular bilan o‘yin qiyin kechadi, deb hisoblaydi Samedov.
Yarim final o‘yini 8 iyun kuni "Fluminense" va "Chelsi" jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tadi, "PSJ" va "Real" esa bir kun keyin o‘zaro maydonga tushadi. Ushbu musobaqa futbol ixlosmandlari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda va yirik jamoalar o‘rtasidagi kuch sinovlari davom etmoqda.

Самедов Клуб чемпионата фаворитов назвал
Бывший игрок московского "Локомотива" и сборной России Александр Самедов в настоящее время высказал свои мысли о фаворитах клубного чемпионата мира, который проходит в США. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот турнир в этом году проходит в обновленном формате, и впервые в истории количество участвующих команд достигло 32. По словам Самедова, "ПСЖ" и мадридский "Реал" являются основными претендентами на победу в турнире.
Хотя команда "Реал" до сих пор не демонстрировала яркой игры, именно эта команда должна завоевать трофей. Команда "Флуминенсе" играет дисциплинированно, и для "Челси" игра с ними будет сложной, считает Самедов.
Полуфинальная игра пройдет 8 июня между командами "Флуминенсе" и "Челси", а "ПСЖ" и "Реал" встретятся на следующий день. Этот турнир вызывает большой интерес у футбольных болельщиков, и продолжаются испытания сил между крупными командами.