Glebov Sergeevning Dinamoga kelishidan mamnun
Moskva «Dinamo» jamoasining yarim himoyachisi Danil Glebov klubga hujumchi Ivan Sergeevning kelishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Glebovning aytishicha, bu transfer juda yaxshi bo‘ldi. U Ivanni nafaqat yaxshi futbolchi, balki yaxshi inson deb hisoblaydi va uning jamoaga katta yordam berishiga ishonadi.
O‘tgan mavsumda Sergeev Samaradagi «Krylya Sovetov» jamoasida o‘ynagan. U yerda unga yaxshi tanish bo‘lgan bosh murabbiy Igor Osinkin rahbarlik qilgan.
Sergeev Rossiya chempionatining ikkinchi yarmida eng samarali futbolchilar qatoriga kirgan. Shu yil iyun oyida esa Moskva «Dinamo» jamoasining bosh murabbiyi sifatida Valeriy Karpin tayinlandi.
Bu o‘zgarishlar jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyatlariga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda. Glebovning so‘zlariga ko‘ra, yangi hujumchi va murabbiy bilan «Dinamo» kuchli o‘yin namoyish etadi.

Рад сообщить о приходе Глебова Сергеева в Динамо
Полузащитник московского клуба «Динамо» Данил Глебов высказался о приходе нападающего Ивана Сергеева в команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Глебова, этот трансфер оказался очень удачным. Он считает Ивана не только хорошим футболистом, но и хорошим человеком, и верит, что он окажет большую помощь команде.
В прошлом сезоне Сергеев играл за самарские «Крылья Советов». Там его тренировал хорошо знакомый ему главный тренер Игорь Осинкин.
Сергеев вошел в число самых результативных футболистов во второй половине чемпионата России. В июне этого года главным тренером московского «Динамо» был назначен Валерий Карпин.
Ожидается, что эти изменения положительно скажутся на будущих успехах команды. По словам Глебова, с новым нападающим и тренером «Динамо» покажет сильную игру.