Ugarov Salasarning Zenitga o‘tishini ma’qullamadi
Denis Ugarov, sobiq Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasida yarim himoyachi sifatida o‘ynagan futbolchi, Rodrigo Salasarning klubga o‘tishi ehtimoli haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
25 yoshli urugvaylik Salasar hozirda Portugaliyaning "Braga" jamoasida faoliyat yuritadi. U markaziy yarim himoyachi va o‘ng qanot hujumchisi pozitsiyalarida o‘ynay oladi.
O‘tgan qishda u "Zenit" futbolchilari bilan mashg‘ulotlarda qatnashgan, lekin transfer amalga oshmagan. Ugarovning aytishicha, bunday futbolchilarni ortiqcha olishning hojati yo‘q.
U ikki-uch nafar yaxshi futbolchini olish yetarli deb hisoblaydi va yosh futbolchilarga imkon berish kerakligini ta’kidlaydi. Uning fikricha, har bir futbolchini ketma-ket olish mantiqsizdir.
O‘tgan mavsumda Salasar barcha turnirlarda jami 30 o‘yinda maydonga tushib, 8 ta gol urdi va 9 ta samarali uzatma berdi. Transfermarkt portali uning bozor qiymatini 18 million yevroga baholaydi.
Bu ma’lumotlar futbolchining hozirgi darajasi va jamoaga qo‘shishi mumkin bo‘lgan foydani ko‘rsatadi.

Угаров не одобрил переход Саласара в Зенит
Денис Угаров, бывший полузащитник санкт-петербургского "Зенита", высказал свое мнение о вероятном переходе Родриго Саласара в клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
25-летний уругваец Саласар в настоящее время выступает за португальский клуб "Брага". Он может играть на позициях центрального полузащитника и правого нападающего.
Прошлой зимой он участвовал в тренировках с игроками "Зенита", но трансфер не состоялся. По словам Угарова, нет необходимости в избыточном количестве таких футболистов.
Он считает, что достаточно приобрести двух-трех хороших игроков и подчеркивает необходимость дать возможность молодым футболистам. По его мнению, приобретение каждого футболиста по очереди не имеет смысла.
В прошлом сезоне Саласар провел 30 матчей во всех турнирах, забил 8 голов и сделал 9 результативных передач. Портал Transfermarkt оценивает его рыночную стоимость в 18 миллионов евро.