Musiala jarrohlik amaliyotidan muvaffaqiyatli o‘tdi
Bavariya jamoasining futbolchisi Jamal Musiala yaqinda olgan og‘ir jarohatidan keyin muvaffaqiyatli jarrohlik amaliyotidan o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
22 yoshli hujumchi yarim himoyachi Jahon klublari chempionati chorak final uchrashuvida Parij Sen-Jermen jamoasining darvozaboni Janluiji Donnarummaga to‘qnash kelgan edi. Ushbu to‘qnashuv natijasida Musialada mayda boldir suyaklaridan biri sinib ketgani aniqlangan.
Bugun Musiala muvaffaqiyatli jarrohlik operatsiyasini boshdan kechirdi, bu haqda Bavariya klubi matbuot xizmati xabar berdi. Ertaga futbolchi reabilitatsiya jarayonini boshlaydi.
Mavjud ma’lumotlarga ko‘ra, Myunxen klubi o‘zining yosh yulduzidan to‘rt besh oy davomida foydalana olmaydi. Ushbu jarohat tufayli Bavariya jamoasi Parij Sen-Jermen bilan o‘tkazilgan bahsda 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi.

Мусияла успешно прошел хирургическую операцию
Футболист клуба Бавария Джамал Мусiala недавно успешно перенес операцию после тяжелой травмы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
22-летний нападающий столкнулся с вратарем Париж Сен-Жермен Джанлуиджи Доннаруммой в четвертьфинале чемпионата мира клубов. В результате этого столкновения у Мусиалы была диагностирована трещина одной из малых костей лодыжки.
Сегодня Мусiala успешно перенес хирургическую операцию, об этом сообщила пресс-служба клуба Бавария. Завтра футболист начнет процесс реабилитации.
Согласно имеющимся данным, мюнхенский клуб не сможет рассчитывать на своего молодого звезду в течение четырех-пяти месяцев. Из-за этой травмы Бавария потерпела поражение со счетом 0:2 в матче против Париж Сен-Жермен.