Tumilovich: Zabolotniy Ximki uchun yaxshi variant
Sobiq Belarus terma jamoasi va poytaxtdagi Dinamo klubi sobiq futbolchisi Gennadiy Tumilovich Anton Zabolotniyning Moskva Spartak klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Zabolotniy juda harakat qilmoqda va o‘zini yaxshi namoyon etmoqda. Ximki jamoasi uchun bu yaxshi variant bo‘lishi mumkin, biroq Spartak kabi yuqori maqsadlar qo‘yadigan jamoaga mos keladimi, degan savol tug‘iladi.
Tumilovich bu borada shubhalarini bildirdi va kimnidir kuldirishga hojat yo‘qligini ta’kidladi. Shuningdek, u Zabolotniy faqat mashg‘ulotlarda o‘nta gol urishi mumkinligini aytdi.
O‘tgan mavsumda Zabolotniy Ximki jamoasi sharafini himoya qilib, Rossiya chempionatida 29 o‘yinda 6 ta gol urdi va 6 ta golga uzatma berdi. Bu statistika uning jamoaga qanday hissa qo‘shishini ko‘rsatadi.
Umuman olganda, Zabolotniy yangi jamoasida o‘zini namoyish etishi uchun ko‘p imkoniyatlarga ega bo‘ladi.

Тумилович: Заболотный - хороший вариант для Химок
Бывший игрок сборной Беларуси и клуба Динамо из столицы Геннадий Тумилович высказался о переходе Антона Заболотного в московский Спартак. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Заболотный очень старается и хорошо себя проявляет. Это может быть хорошим вариантом для команды Химки, однако возникает вопрос, подходит ли он команде с высокими амбициями, такой как Спартак.
Тумилович выразил свои сомнения и отметил, что нет необходимости кого-либо смешить. Также он сказал, что Заболотный может забить только десять голов на тренировках.
В прошлом сезоне Заболотный, защищая честь команды Химки, забил 6 голов и отдал 6 голевых передач в 29 матчах чемпионата России. Эта статистика показывает, какой вклад он может внести в команду.