Orenburg jamoasining bosh direktori Kirill Voljenkin Rossiyaning birinchi divizionidagi jamoa uchun RPLga muddatidan oldin qaytish imkoniyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bu variant amalga oshishi mumkin, agar yangi mavsum boshlanishidan oldin, ya’ni 18 iyulga qadar Moskva “Torpedo” jamoasi diskvalifikatsiya qilinsa. Poytaxt klubi rahbariyati “qora-oq” jamoaning o‘yin natijalariga ta’sir o‘tkazishga uringanlikda ayblanib hibsga olingan.
Voljenkinning so‘zlariga ko‘ra, ular hozirgi kun bilan yashamoqda va hozirgi paytda birinchi liga mavsumiga tayyorgarlik ko‘rmoqda, jamoa muntazam mashg‘ulotlar o‘tkazmoqda. Kelajakda nima bo‘lishi vaqt ko‘rsatadi.

Оренбургский генеральный директор сейчас обращает внимание
Генеральный директор команды Оренбург Кирилл Волженкин высказал мнение о возможности досрочного возвращения команды в РПЛ из первого дивизиона России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, этот вариант может осуществиться, если до начала нового сезона, то есть до 18 июля, команда Москвы "Торпедо" будет дисквалифицирована. Руководство столичного клуба было арестовано за попытку повлиять на результаты игр "черно-белых".
По словам Волженкина, они живут настоящим и в настоящее время готовятся к сезону в первой лиге, команда проводит регулярные тренировки. Что будет в будущем, покажет время.