Fluminense va Chelsi jamoalari yarim finalda maydonga chiqadi
2025 yilgi Klub Chempionlar Musobaqasining yarim finalida Rio-de-Janeyroning «Fluminense» jamoasi Londonning «Chelsi» klubi bilan bahs olib boradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Evro-Futbol.Ru» saytida ushbu o‘yin uchun ehtimoliy asosiy tarkiblar taqdim etilgan. «Fluminense» tarkibi: Fabio Lopes (darvozabon), Rene, Fuentes, Tyago Silva, Ignasio, Xavyer Samuel, Fakundo Bernal, Erkuless, Nonato, Kano, Arias.
«Chelsi» tarkibi: Robert Sanches (darvozabon), Kukurelya, Chaloba, Adarabioyo, Gyusto, Enzo Fernandez, Kaysedo, Nkunku, Palmer, Netu, Joao Pedro. Musobaqaning 1/8 final bosqichida «Fluminense» Milan shahrining «Inter» klubini 2:0 hisobida mag‘lub etgan, 1/4 finalda esa «Al-Xilol» jamoasiga 2:1 hisobida g‘alaba qozongan.
«Chelsi» esa pleyl-off bosqichida «Benfika»ni 4:1 hisobida qo‘shimcha vaqtda yengib o‘tgan va «Palmeiras»ga 2:1 hisobida g‘alaba qozongan. Har ikki jamoada ikkita futbolchi jarima kartochkalari ortiqcha bo‘lgani sababli maydonga tusholmaydi.
«Fluminense» jamoasidan Mateus Martinelli va Xuan Freytes, «Chelsi»dan esa Levi Kolvill va Liam Delap jarima tufayli o‘ynamaydi. Ushbu muhim uchrashuv 8 iyul kuni Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi.
O‘yin Metlayf stadionida, Ist-Raterford shahrida bo‘lib o‘tadi. «Fluminense» va «Chelsi» o‘rtasidagi o‘yinni jonli matn ko‘rinishida kuzatishni unutmang.

Команды Флуминенсе и Челси выйдут на поле в полуфинале
В полуфинале клубного чемпионата мира 2025 года команда «Флуминенсе» из Рио-де-Жанейро встретится с лондонским клубом «Челси». Об этом сообщает Euro-football.ru.
На сайте «Евро-Футбол.Ру» представлены возможные основные составы для этой игры. Состав «Флуминенсе»: Фабио Лопес (вратарь), Рене, Фуэнтес, Тьяго Силва, Игнасио, Хавьер Самуэль, Факундо Бернал, Эркулесс, Нонато, Кано, Ариас.
Состав «Челси»: Роберт Санчес (вратарь), Кукурелья, Чалоба, Адарабийо, Гюсто, Энцо Фернандес, Кайседо, Нкунку, Палмер, Нету, Жоао Педро. На стадии 1/8 финала «Флуминенсе» одержал победу над миланским «Интером» со счетом 2:0, а в 1/4 финала выиграл у команды «Аль-Хилоль» со счетом 2:1.
«Челси» в плей-офф обыграл «Бенфику» со счетом 4:1 в дополнительное время и одержал победу над «Палмейрасом» со счетом 2:1. У обеих команд по два игрока не смогут выйти на поле из-за лишних желтых карточек.
Из команды «Флуминенсе» не сыграют Матеус Мартинелли и Хуан Фрейтес, а из «Челси» — Леви Колвилл и Лиам Делап. Этот важный матч начнется 8 июля в 22:00 по московскому времени.
Игра пройдет на стадионе Метлайф в городе Ист-Ратерфорд. Не забудьте следить за матчем между «Флуминенсе» и «Челси» в текстовом режиме.