36 yoshli markaziy hujumchi Artyom Dzyuba hozirda Tolyatti shahrining Akron jamoasi sharafini himoya qilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U poytaxtdagi Luzhniki stadionining maydon holati haqida fikr bildirdi. Dzyuba maydonni qattiq va sun’iyga o‘xshash deb ta’rifladi.
U maydonning hozirgi holati avval o‘ynagan paytidagidan yomonlashganini aytdi. So‘nggi dam olish kunlari u Moskva sport kuni doirasida tashkil etilgan tantanaviy o‘yinda ishtirok etdi.
O‘tgan mavsum Rossiya premer-ligasida hujumchi 22 ta o‘yinda maydonga tushib, 9 ta gol urdi va 5 ta golga uzatma berdi. Dzyuba bilan Akron jamoasi o‘rtasidagi shartnoma kelasi yilning o‘rtalarigacha amal qiladi.
Uning fikri sport muxlislari va mutaxassislar uchun qiziqarli ma’lumot bo‘ldi. Luzhniki stadionining maydon sifati haqida bildirilgan tanqidlar kelajakda yaxshilanishi lozimligini ko‘rsatadi.

Дзюба раскритиковал поле стадиона Лужники
36-летний центральный нападающий Артем Дзюба в настоящее время защищает честь команды «Акрон» из Тольятти. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал мнение о состоянии поля на стадионе Лужники в столице. Дзюба охарактеризовал поле как жесткое и похожее на искусственное.
Он отметил, что текущее состояние поля ухудшилось по сравнению с тем, когда он играл раньше. В последние выходные он принял участие в торжественной игре, организованной в рамках Московского спортивного дня.
В прошлом сезоне в Российской Премьер-Лиге нападающий провел 22 игры, забил 9 голов и отдал 5 голевых передач. Контракт Дзюбы с командой «Акрон» действует до середины следующего года.
Его мнение стало интересной информацией для спортивных болельщиков и специалистов. Критика качества поля стадиона Лужники указывает на необходимость улучшения в будущем.