«Chelsi» jamoasining yarimhimoyachisi Enzo Fernandez Jahon klublar chempionati yarim finalida qo‘lga kiritilgan g‘alabadan so‘ng o‘z taassurotlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Seshanba kuni Enzo Mareski boshchiligidagi jamoa Braziliyaning «Fluminense» klubini 2:0 hisobida mag‘lub etdi. Gollarni Joao Pedro urdi.
Shu tariqa, London jamoasi 2025 yilgi Jahon klublar chempionatining birinchi finalchisi bo‘ldi. Fernandez o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida «Yana bir final.
«Chelsi» doimo bo‘lishi kerak bo‘lgan joyga qaytdi. Men jamoamiz bilan, klubga aloqador barcha insonlar bilan faxrlanaman.
Ular bunga haqlidirlar. Yakshanba kuni ko‘rishamiz», deb yozdi.
13 iyul kuni «Chelsi» finalda bugungi «PSJ» va Madridning «Real» jamoalari o‘rtasidagi o‘yinning g‘olibi bilan bahs yuritadi.

Энцо Фернандес: Челси снова вышел в сильный финал
Полузащитник команды «Челси» Энцо Фернандес поделился своими впечатлениями после победы в полуфинале чемпионата мира клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Во вторник команда под руководством Энцо Марески одержала победу над бразильским клубом «Флуминенсе» со счетом 2:0. Голы забил Жоао Педро.
Таким образом, лондонская команда стала первым финалистом чемпионата мира клубов 2025 года. Фернандес на своей странице в социальных сетях написал: «Еще один финал.
«Челси» вернулся туда, где всегда должен быть. Я горжусь нашей командой и всеми людьми, связанными с клубом.
Они этого заслуживают. Увидимся в воскресенье», - добавил он.
13 июля «Челси» сыграет в финале с победителем матча между сегодняшними «ПСЖ» и мадридским «Реалом».