Sobiq «Spartak» futbolchisi Mienti Abena poytaxt klubidagi o‘yin amaliyoti kamligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Himoyachi Rossiya Premer-ligasida atigi yetti o‘yin o‘tkazganiga sabablarni bilmasligini aytdi. U bu holatni qabul qilish juda qiyinligini ta’kidladi.
«Men uchun bu aqldan ozishdek. Rostovga qarshi o‘yinni yaxshi eslayman.
O‘ylaymanki, o‘sha o‘yinlarda hammasi yaxshi ketayotgan edi. Ishonchim komil, keyingi o‘yinlarda ham o‘z darajamni saqlab qolishim mumkin edi», dedi Abena «Sport-Express»ga bergan intervyusida.
Futbolchi Deyan Stankovichning qarorini hurmat qilishini bildirgan, ammo «Spartak»ga o‘tishi uning uchun umidsizlikka aylanganini ta’kidladi. Eslatib o‘tamiz, joriy yozda «Spartak» Abena bilan mehnat shartnomasini bekor qilgan.
Qizil-oq libosda u 12 ta o‘yinda maydonga tushgan, ammo hech qanday samarali harakat bilan ajralib chiqa olmagan. Bu voqea futbolchining faoliyatidagi muhim burilishlardan biri bo‘ldi.

Абена Станкович сказала, что уважает решение
Бывший футболист «Спартака» Мьенти Абена высказал мнение о нехватке игрового времени в столичном клубе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Защитник сказал, что не знает причин, почему он провел всего семь матчей в Российской Премьер-Лиге. Он отметил, что принять эту ситуацию очень трудно.
«Для меня это как сумасшествие. Хорошо помню игру против Ростова.
Думаю, в тех матчах все шло хорошо. Уверен, что в следующих играх я тоже мог бы сохранить свой уровень», — сказал Абена в интервью «Спорт-Экспресс».
Футболист заявил, что уважает решение Деяна Станковича, но подчеркнул, что переход в «Спартак» стал для него разочарованием. Напомним, этим летом «Спартак» расторг контракт с Абеной.
В красно-белой форме он выходил на поле в 12 матчах, но не смог выделиться ни одним результативным действием. Этот случай стал одним из важных поворотных моментов в карьере футболиста.