Abena: Stankovich harakatlari so‘zlardan kuchliroq
Sobiq «Spartak» jamoasi himoyachisi Miyenti Abena klubdagi kimlar uni eng ko‘p qo‘llab-quvvatlagani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U sobiq sport direktori Tomas Amaral bilan ko‘p muloqot qilganini aytdi. Shuningdek, bosh murabbiy Deyan Stankovich birinchi bo‘lib unga qo‘ng‘iroq qilgan.
Abena bu suhbatda Stankovichga Rossiyaga ko‘chib o‘tish oilasi uchun qiyin bo‘lishini, uydan uzoqda ekanligini bildirgan. Ammo murabbiy unga hamma narsa yaxshi bo‘lishini aytgan.
Abena so‘zlariga ko‘ra, oxir-oqibat harakatlar so‘zlardan kuchliroq bo‘lgan. Surinamlik futbolchi «Spartak» safida bir mavsum o‘ynadi, so‘ngra klub uning bilan shartnomani bekor qildi.
30 yoshli Abena «qizil-oq» jamoa tarkibida 12 uchrashuvda maydonga tushdi, ammo gol urishga muvaffaq bo‘lmadi. Uning faoliyati davomida ko‘rsatilgan yordam va ishonch uni ruhlantirganini ta’kidladi.

Abena: Действия Станковича сильнее слов
Бывший защитник «Спартака» Мьенти Абена высказался о том, кто в клубе его больше всего поддерживал. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что много общался с бывшим спортивным директором Томасом Амаралом. Также главный тренер Деян Станкович первым позвонил ему.
Абена в этом разговоре сообщил Станковичу, что переезд в Россию будет трудным для его семьи, так как он далеко от дома. Однако тренер сказал ему, что все будет хорошо.
По словам Абены, в конечном итоге действия оказались сильнее слов. Суринамский футболист провел один сезон в составе «Спартака», после чего клуб расторг с ним контракт.
30-летний Абена вышел на поле в 12 матчах за «красно-белых», но не смог забить ни одного гола. Он отметил, что поддержка и доверие, оказанные ему в течение его карьеры, вдохновили его.