Lunin rus tilida gapirgani uchun tanqid qilindi
Madridning «Real» jamoasi Jahon klub chempionati yarim finaliga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv oldidan jamoa xorijiy futbolchilari o‘z ona tillarida «yarim final» so‘zini aytayotgan videorolik taqdim etildi. Ushbu ro‘yxatda «Real» jamoasining ikkinchi darvozaboni Andrey Lunin ham bor edi.
Lunin so‘zni rus tilida aytdi, ukrain tilida emas. Bu holat Ukrainada futbolchiga keskin tanqidlar sabab bo‘ldi.
Yarım final o‘yini «PSJ» va «Real» jamoalari o‘rtasida 9 iyul kuni Moskva vaqti bilan soat 22:00da boshlanadi. O‘yinni batafsil kuzatib borish uchun LiveResult portali matnli translyatsiyani taqdim etadi.
Ushbu o‘yin katta e’tibor bilan kutilyapti, chunki jahonning eng kuchli klublari o‘zaro bahslashadi. Futbol ixlosmandlari uchun ushbu musobaqa qiziqarli va muhim voqea hisoblanadi.

Лунин был подвергнут критике за то, что говорил на русском языке
Команда «Реал» из Мадрида готовится к полуфиналу чемпионата мира среди клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Перед встречей команда представила видеоролик, в котором иностранные футболисты произносят слово «полуфинал» на своих родных языках. В этом списке также был второй вратарь команды «Реал» Андрей Лунин.
Лунин произнес слово на русском языке, а не на украинском. Этот случай вызвал резкую критику в Украине.
Полуфинальная игра между командами «ПСЖ» и «Реал» начнется 9 июля в 22:00 по московскому времени. Портал LiveResult предоставит текстовую трансляцию для подробного отслеживания игры.
Эта игра ожидается с большим вниманием, так как между собой сразятся самые сильные клубы мира. Для футбольных фанатов этот турнир является интересным и важным событием.