Madridning “Real” jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso jamoasi va o‘zi uchun Klub jahon chempionati musobaqasida ishtirok etishning foydalari haqida so‘zladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, mazkur turnir jamoaning o‘ziga xosligini, o‘yinchilarning kuchli tomonlarini va jamoa tarkibida yuz berishi kerak bo‘lgan o‘zgarishlarni yaxshiroq tushunishga yordam berdi. Yangi mavsum davomida ishlar biroz boshqacha kechadi, dedi Alonso.
“Real” jamoasi yarim final bosqichida “PSJ”ga qarshi o‘yinda 0:4 hisobida mag‘lub bo‘lib, musobaqani yakunladi. Xabi Alonso bu lavozimga 2023 yil iyun oyida kelib, Carlo Anchelottini almashtirdi va 2028 yilgacha mo‘ljallangan shartnoma imzoladi.
Uning fikricha, yangi mavsumda jamoada muhim o‘zgarishlar bo‘ladi va bu o‘zgarishlar jamoaning natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatadi. Klub jahon chempionati jamoaga o‘z kuchini sinash va kelgusidagi vazifalarni belgilashda muhim imkoniyat yaratdi.
Shuningdek, Alonso o‘yinchilar bilan ishlashda yangi yondashuvlarni amalga oshirishni rejalashtirmoqda. Umuman olganda, u o‘z jamoasining kelajagi uchun optimistik fikrda.

Алонсо: Клубный чемпионат мира усилил команду
Главный тренер мадридского "Реала" Хаби Алонсо рассказал о преимуществах участия своей команды и себя в клубном чемпионате мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, данный турнир помог лучше понять уникальность команды, сильные стороны игроков и изменения, которые должны произойти в составе команды. В новом сезоне дела пойдут немного иначе, сказал Алонсо.
Команда "Реал" завершила турнир, проиграв в полуфинале "ПСЖ" со счетом 0:4. Хаби Алонсо занял эту должность в июне 2023 года, заменив Карло Анчелотти, и подписал контракт, рассчитанный до 2028 года.
По его мнению, в новом сезоне в команде произойдут важные изменения, и эти изменения положительно скажутся на результатах команды. Клубный чемпионат мира предоставил команде важную возможность испытать свои силы и определить будущие задачи.
Кроме того, Алонсо планирует реализовать новые подходы в работе с игроками. В целом, он настроен оптимистично относительно будущего своей команды.