Sergeevning kelishi Dinamoga kuch bag‘ishlaydi
Sobiq "Rostov" jamoasi himoyachisi Vitaliy Dyakov "Evro-Futbol.Ru" tarmoq nashriga bergan intervyusida Ivan Sergeevning "Dinamo" jamoasiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, 30 yosh futbolchi uchun hech qanday katta yosh chegarasi emas, ayniqsa hujumchi uchun bu yosh deyarli muhim emas. Hozirgi kunda "Dinamo" uchun bu transfer kuchayish sifatida qaraladi, chunki murabbiy Valeriy Karpin uni yaxshi taniydi va terma jamoaga chaqirmoqda.
Dyakov shuningdek, Tjukavin sog‘aygach, sentyabr oyida maydonga qaytgach, jamoa qanday taktika qo‘llashini kuzatish kerakligini ta’kidladi. Yozgi transfer oynasida Moskva "Dinamo" jamoasi himoyachi Maksim Osipenko hamda hujumchi Ivan Sergeevni jamoaga qo‘shib oldi.
Bu o‘zgarishlar jamoaning kuchini oshirishga qaratilgan. Umuman olganda, Sergeevning kelishi "Dinamo" uchun muhim qo‘shimcha bo‘lib, keyingi bahslarda jamoaning o‘yin uslubi va natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Приход Сергеева придаёт сил Динамо
Бывший защитник "Ростова" Виталий Дьяков в интервью сетевому изданию "Евро-Футбол.Ру" высказал мнение о переходе Ивана Сергеева в команду "Динамо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, для 30-летнего футболиста нет никаких возрастных ограничений, особенно для нападающего этот возраст практически не имеет значения. В настоящее время этот трансфер рассматривается как усиление для "Динамо", так как тренер Валерий Карпин хорошо его знает и вызывает в сборную.
Дьяков также отметил, что после выздоровления Тюкаева, когда он вернется на поле в сентябре, нужно будет наблюдать за тем, какую тактику будет применять команда. В летнее трансферное окно московское "Динамо" подписало защитника Максима Осипенко и нападающего Ивана Сергеева.
Эти изменения направлены на усиление команды. В целом, приход Сергеева станет важным дополнением для "Динамо", и ожидается, что он положительно скажется на игровом стиле и результатах команды в следующих матчах.