Kanchelskis Orenburg va Ural o‘rtasida o‘yin tarafdori
Rossiya terma jamoasi va "Manchester Yunayted" klubi sobiq yarim himoyachisi Andrey Kanchelskis Rossiya Premer Ligasi (RPL)da Moskva "Torpedo" jamoasining o‘rnini kim egallashi kerakligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Qora-oq" jamoasi mamlakat futbolining oliy ligasidan jamoa o‘yinlariga rahbarlikning ta’siri sababli chiqarib yuborildi. Kanchelskis fikricha, RPLga kirish uchun "Orenburg" va "Ural" jamoalari o‘rtasida o‘tkaziladigan o‘tkazish o‘yini bo‘lishi shart.
U bu haqda "Chempionat" nashriga bergan intervyusida shunday dedi. O‘tgan yili "Orenburg" RPLda o‘n beshinchi o‘rinni egallab, sport mezonlari asosida ligadan tushib ketgan.
"Ural" esa PARI Birinchi ligasida to‘rtinchi o‘rinni band qilib, "Akhmat"ga qarshi o‘tkazilgan o‘tkazish o‘yinlarida mag‘lub bo‘lgani uchun yuqori liga uchun kurashda muvaffaqiyat qozona olmadi. Shu sababli, yangi mavsumda RPLda kimlar ishtirok etishi bo‘yicha aniq qaror qabul qilinishi uchun mazkur o‘tkazish o‘yini o‘tkazilishi lozim.

Канчельскис сторонник игры между Оренбургом и Уралом
Бывший полузащитник сборной России и клуба "Манчестер Юнайтед" Андрей Канчельскис высказал мнение о том, кто должен занять место московского "Торпедо" в Российской Премьер-Лиге (РПЛ). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда "черно-белых" была исключена из высшей лиги футбола страны из-за влияния на проведение командных игр. По мнению Канчельскиса, должен состояться стыковой матч между командами "Оренбург" и "Урал" для выхода в РПЛ.
Об этом он сказал в интервью изданию "Чемпионат". В прошлом году "Оренбург" занял пятнадцатое место в РПЛ и вылетел из лиги на основании спортивных критериев.
"Урал", занявший четвертое место в Первой лиге PARI, не смог добиться успеха в борьбе за высшую лигу, проиграв в стыковых матчах "Ахмату". Поэтому необходимо провести данный стыковой матч, чтобы было принято четкое решение о том, кто будет участвовать в РПЛ в новом сезоне.