Yangi yarim himoyachi Mateus Alves «Armeytsilar» bilan shartnoma imzolagandan so‘ng birinchi bor fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, CSKA haqida taklif kelishidan oldin ham bilgan. Bu klub ko‘p yillik tarixga ega bo‘lib, yevrokuboklarda g‘olib chiqqan.
Jamoada ko‘plab braziliyalik futbolchilar o‘ynaydi, shuning uchun ularning yordamiga tayanib, tez moslashishni rejalashtirmoqda. Mateusning maqsadi CSKA tarixida o‘z izini qoldirishdir.
Klub unga ko‘plab imkoniyatlar yaratganini ta’kidladi va o‘z navbatida barchasini qadrlab, minnatdorlik bildirishga harakat qilishini aytdi. 20 yoshli yarim himoyachi «San-Paulu» klubidan CSKAga o‘tdi.
Shartnoma summasi 6 million yevroni tashkil qiladi. Braziliyalik futbolchi o‘zining o‘yin raqami sifatida yettinchi raqamni tanladi.
Mateus Alvesning CSKA safidagi debyuti 12 iyul kuni Rossiya Superkubogi doirasida «Krasnodar»ga qarshi o‘tkaziladigan o‘yinda bo‘lishi mumkin. O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 18:00da rejalashtirilgan.

Mateus Alves хочет оставить след в истории ЦСКА
Новый полузащитник Матеус Алвес впервые высказал свои мысли после подписания контракта с «армейцами». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он заявил, что знал о ЦСКА еще до получения предложения. Этот клуб имеет многолетнюю историю и выигрывал еврокубки.
В команде играет много бразильских футболистов, поэтому он планирует быстро адаптироваться, полагаясь на их помощь. Цель Матеуса — оставить свой след в истории ЦСКА.
Клуб отметил, что создал для него множество возможностей, и он в свою очередь постарается оценить все это и выразить благодарность. 20-летний полузащитник перешел в ЦСКА из клуба «Сан-Паулу».
Сумма контракта составляет 6 миллионов евро. Бразильский футболист выбрал номер семь в качестве своего игрового номера.
Дебют Матеуса Алвеса в составе ЦСКА может состояться 12 июля в матче за Суперкубок России против «Краснодара». Время начала матча запланировано на 18:00 по московскому времени.